Maria Skłodowska-Curie. Światło w ciemności

Maria Skłodowska-Curie. Światło w ciemności

“Maria Skłodowska-Curie. Światło w ciemności” to nowość poznańskiego wydawnictwa Media Rodzina. Powieść graficzna przedstawiająca życie jednej z najbardziej niesamowitych osobowości naszych czasów. Nie możecie przegapić!

O życiu i osiągnięciach Mari Skłodowskiej-Curie powinien wiedzieć każdy. Jej odkrycia naukowe zmieniły cały świat. Nie tylko była pierwszą kobietą na świecie, która otrzymała Nagrodę Nobla, ale również pierwszym i, jak dotąd jedynym, naukowcem, który otrzymał tę nagrodę w dwóch różnych dziedzinach, a co więcej…  żyła w tak trudnych czasach, w kraju okupowanym przez zaborców, w ubogiej rodzinie, że mogła ją do sukcesu zaprowadzić jedynie ogromna pasja, pracowitość i determinacja.

Pomysłodawczynią książki jest Frances Andreasen Østerfelt, duńska lalkarka, scenopisarka i artystka różnych dziedzin, która od lat interesuje się postacią Marii Skłodowskiej-Curie. Wraz z Anją C. Andersen, astronomką, badaczką pyłu kosmicznego i uznaną w Danii pisarką książek naukowych, postanowiły stworzyć tę niezwykłą powieść dla młodych czytelników nie tylko by zaprezentować absolutnie wybitną postać, lecz również po to, by przypomnieć wszystkim “(…) jak bogaty może stać się świat, jeśli stworzy się równe szanse dla wszystkich – niezależnie od płci, rasy i narodowości.”

Praca obu autorek nie uzyskałaby ostatecznej formy, gdyby nie Anna Błaszczyk, mieszkająca w Warszawie graficzka, ilustratorka i reżyserka filmów animowanych. Poruszającą historię Polskiej noblistki przedstawiła w bardzo atrakcyjnej graficznej formie, przystępnej dla czytelników w każdym wieku. Dodatkowym atutem jest to, że w powieści wykorzystane zostały fragmenty prywatnych listów, które Maria pisała, lub otrzymywała od najbliższych.

Koniecznie podsuńcie powieść “Maria Skłodowska-Curie. Światło w ciemności” dzieciom, a potem przeczytajcie sami 🙂

tytuł: Maria Skłodowska-Curie. Światło w ciemności

scenarzystki: Frances Andreasen Østerfelt, Anja C. Andersen

ilustratorka: Anna Błaszczak

tłumaczenie: Bogusława Sochańska

wydawnictwo: Media Rodzina, 2020

objętość: 136 stron

dla dzieci w wieku: 10+

cena okładkowa: 39,90 zł

 

Jeśli pomimo prezentacji pozycji “Maria Skłodowska-Curie. Światło w ciemności” macie niedosyt książek dla dzieci o tej wybitnej postaci, proponujemy również inne. Zobaczcie je klikając tu! lub tu!

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz