“Wakacje z Lassem i Mają” Martin Widmark

Wakacje z Lassem i Mają, blog o książkach dla dzieci

 

Mamy dziś bardzo dobrą wiadomość dla młodych entuzjastów literatury detektywistycznej! 🙂

Informujemy, że kultowa, szwedzka seria od wydawnictwa Zakamarki “Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” znów się powiększyła! “Wakacje z Lassem i Mają” to książka, która zawiera opowiadanie oraz sporą sekcję aktywnościową!

Pozycja, jak wskazuje tytuł, została przygotowana na letnie wakacje.

Dość krótka historia dzieje się ostatniego dnia szkoły w Valleby. Pani dyrektor, podczas zgromadzenia w auli, ogłasza konkurs detektywistyczny dla wszystkich uczniów. Nic więcej nie zdradzę, ale zapewniam, że jak zwykle, jest zabawnie, ciekawie i intrygująco!

Po przeczytanym opowiadaniu przechodzimy do części drugiej, gdzie klej, kredki i ołówek będą konieczne. Znajduje się tu mnóstwo zadań, quizów, sudoku, zaszyfrowane listy, a nawet przepis kulinarny z kawiarni Panini & Bernard! Cudo dla wszystkich fanów Lassego i Mai oraz tropicieli tajemnic i łamigłówek!

Zarówno “Wakacje z Lassem i Mają”, jak i wszystkie tytuły w serii, zostały zaprojektowane tak, by wspomagać naukę czytania. To idealna lektura dla dzieci, które stawiają pierwsze kroki w tej dziedzinie. Ta para detektywów jest uwielbiana przez rzesze młodych czytelników na całym świecie. Jeśli jednak ktoś jeszcze o nich nie słyszał to bardzo gorąco polecam! (a pisaliśmy już kiedyś o tym tu!, w pierwszych dniach funkcjonowania Strefy Psotnika).

Wakacje z Lassem i Mają

Wakacje z Lassem i Mają

Wakacje z Lassem i Mają

Na motywach serii utworzono park rozrywki w Szwecji (ach! moje marzenie, żeby tam pojechać!) oraz powstały kapitalne trzy pełnometrażowe filmy, które można już było obejrzeć w polskich kinach!

Psotnik miał kiedyś okazję spotkać odtwórczynię głównej dziewczęcej roli, cudowną Amandę Pajus.

tytuł: “Wakacje z Lassem i Mają”

tekst: Martin Widmark (inne książki autora prezentowane na Strefie Psotnika to “Tyczka w Krainie Szczęścia”)

ilustracje: Helena Willis

wydawnictwo Zakamarki, 2017

92 strony

dla dzieci 6+

cena okładkowa 29,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Comments (3)

widzę że super wydana książka,takie ciekawe i urpcze książki z tak interesującą treścią to lubimy.dzięki “Psociu”

Na zdjęciu jest chyba Amanda Pajus, a Amelia Natkaniec to aktorka dubbingowa, która podkładała głos do polskiej wersji językowej.

oczywiście! Dzięki za czujność! Już poprawione 🙂

Zostaw komentarz