Adam Święcki i kolejny komiks dla najmłodszych “Pan Elegant Lis”

Adam Święcki

 

Dziś prezentujemy komiks dla najmłodszych “Pan Elegant Lis”, który zmalował Adam Święcki 🙂 Do sporej już serii kartonowych małych książek wydawnictwa Tadam dołączył kolejny tytuł – siódmy w kolekcji, a trzeci tego autora, zaraz po “Pani Detektyw Sowie” oraz “Panu Łasuchu Misiu”.

To wesoła rymowana opowieść o lisie, który ma bardzo artystyczne usposobienie i zamierza modnie wystroić wszystkie napotkane w lesie zwierzęta. Wśród bohaterów książki znajdziemy nie tylko dobrze już znane z poprzednich odcinków, niedźwiedzia i sowę, ale też borsuka, ślimaka, kreta i mnóstwo innych.

I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że niespodziewanie nasz projektant mody po środku lasu spotyka PINGWINA! Sprawdźcie skąd się tam wziął i czy uda się go wysłać z powrotem na Antarktydę 😀

Pozostałe książki z tej serii można obejrzeć tu! i tu!

Dodam kilka słów o autorze, bo ostatnio jego książki kilka razy zostały zaprezentowane u Psotnika. Adam Święcki urodził się w 1977 r. w Zambrowie. Obecnie mieszka w Trójmieście, gdzie łowi w morzu nowe pomysły 🙂 I choć jest absolwentem Wydziału Architektury na Politechnice Białostockiej, na co dzień to ilustrator, scenarzysta i rysownik komiksowy. Publikował w Polsce, krajach Beneluxu, USA, Wielkiej Brytanii. Jego komiksy to min. „Gaia”, „Wilcze Sny” czy cykl oparty na mało znanych polskich legendach i podaniach „Przebudzone legendy”. Dla Wydawnictwa Tadam tworzy „Trochę hałasu z głębi lasu” – komiksy dla najmłodszych ukazujące się w ramach linii wydawniczej „Mój pierwszy komiks”, o których dziś tu była mowa oraz serię „Gdzie, jak, dlaczego?” o małym chłopcu z wielką wyobraźnią. Pierwszy odcinek prezentowaliśmy w zestawieniu książek dla dzieci o teatrze i operze!

Adam Święcki

Adam Święcki

Adam Święcki

tytuł “Pan Elegant Lis”

autor tekstu i ilustracji Adam Święcki

wydawnictwo Tadam, 2017

20 stron

cena okładkowa 19,90 zł

dla dzieci 1+

Reklama

Posty powiązane

Comments (4)

Bardzo mi sie podoba. Moze dlatego, ze moj maluch ma teraz fazę na liski. Z pewnoscią kupię! Pozdrawiam

Lisy są wspaniałe 🙂 jak podrośnie nie zapomnijcie o innym Panu Lisie… tym fantastycznym od Dahla 🙂

Pomysłowy i miły dla oka ten komiks dla najmłodszych 🙂

Zostaw komentarz