Dobranoc, Trefliki na noc – seria do czytania przed snem

Dobranoc, Trefliki na noc - seria do czytania przed snem

Nakładem nowego wydawnictwa dla dzieci Trefl, ukazała się właśnie “Dobranoc, Trefliki na noc” czyli seria do czytania przed snem dla najmłodszych.

Marka Trefl, która do tej pory kojarzyła mi się głównie z puzzlami i grami planszowymi, powiększyła się właśnie o dziecięce wydawnictwo i do księgarń trafił ich pierwszy projekt. “Dobranoc, Trefliki na noc” to kolekcja książek, która pomaga zmienić wieczorne czynności w dobrą zabawę, bazując na metodzie, która która krok po kroku układa cały wieczór w szereg pozytywnych czynności.

Cała kolekcja to osiemnaście książek, ale my dziś skupimy się na pięciu tytułach dedykowanych najmłodszym dzieciom w wieku od 0 do 2 lat. Ta linia otrzymała wspólny tytuł “Bobaski i Miś”, ma formę kartonowych harmonijek.

Bohaterami tych książek są znane dzieciom z telewizyjnych programów Treflik i Treflinka. Jeśli oglądacie reżyserowane przez Marka Skrobeckiego, polskie animacje “Rodzina Treflików” lub “Bobaski i Miś” to poznacie ich od razu. To właśnie postacie z tych filmów prowadzą małych czytelników przez wszystkie etapy wieczornego rytuału 🙂

Prezentowane dziś książki są przeznaczone dla naj najów, są wykonane z naprawdę grubego kartonu i kolejno prezentują się tak:

Co zjemy na kolację?

książka harmonijka, 12 stron, dla dzieci 0-2 lata, cena okładkowa 19,99 zł

Kolacja to jeden z ulubionych momentów dnia u nas w domu 🙂 Czas przygotowania i spożywania posiłku to dobry moment na budowanie więzi i wspólnej zabawy w gotowanie. Dziecko poznaje nowe smaki, uczy się zupełnie nieznanych czynności, które towarzyszą procesowi gotowania. W tej książce czytelnik uczestniczy w kolacji u Treflików… wybiera dnia, na które ma ochotę, pomaga ostudzić zbyt gorące jeszcze jedzenie w miseczkach.

Czas na kąpiel

książka harmonijka, 12 stron, dla dzieci 0-2 lata, cena okładkowa 19,99 zł

Jak wiadomo, kąpiel to ważny element wieczoru w każdym domu. Dzięki codziennym zabawom w wannie, dziecko oswaja się z wodą i przygotowuje do kontaktu z większa wodą w przyszłości – tą w basenie czy w morzu. Trefliki idą do kąpieli 🙂 Najpierw trzeba tylko zrobić siusiu, a potem tylko ciepła woda, mnóstwo piany i zabawek.

Książka przeprowadza małego czytelnika przez wszystkie etapy kąpieli, włączając w to wycieranie, mycie zębów i suszenie włosów. Na każdej znajduje się podpowiedź, jak można pomóc książkowym bohaterom, dzięki czemu dziecko może się zaangażować w fabułę, trenując przy okazji paluszki 🙂

Idziemy spać!

książka harmonijka, 12 stron, dla dzieci 0-2 lata, cena okładkowa 19,99 zł

W tej książce Trefliki szykują się do spania i jak się okazuje, to pójście spać nie jest takie proste. Najpierw trzeba posprzątać zabawki, zjeść kolację, wykąpać się i zrobić mnóstwo innych rzeczy. Trefliki potrzebują pomocy. Dziecko może poprawić im kołderki lub pomóc w odszukaniu zagubionego smoczka.

Książka przedstawiająca w kolejności czynności, które następują po sobie w wieczornym procesie przygotowania do spania.

Kto gdzie śpi?

książka harmonijka, 12 stron, dla dzieci 0-2 lata, cena okładkowa 19,99 zł

W tym odcinku, wraz z Treflikami, dziecko zastanawia się, gdzie kto śpi 🙂 czyli jak wygląda łóżko pająka, myszki lub nietoperza. To fascynujące, że niektórzy śpią do góry nogami 🙂

Interaktywne polecenia, które znajdują się na każdej stronie, zachęcają do cichutkiego naśladowania zwierzęcych odgłosów, pracy paluszkiem lub wieczornych przytulasów.

Co się dzieje nocą?

książka harmonijka, 12 stron, dla dzieci 0-2 lata, cena okładkowa 19,99 zł

Nie znam dziecka, które nie interesowałoby co się dzieje nocą, kiedy ono śpi 🙂 Na kartach tej harmonijki wszystko zostało wyjaśnione. Dzięki pytaniom i zadaniom, które znajdziecie na każdej stronie, będziecie mogli porozmawiać o tym, jak wygląda noc, które zwierzęta w nocy śpią, a które nie czy o zawodach, których przedstawiciele pracują właśnie po zmroku. Bywa, że dzieci nie lubią gasić światła i leżeć spokojnie w łóżku, w oczekiwaniu na sen… to wtedy właśnie można się zastanowić, co się dzieje nocą 🙂

Jak Wam się podoba nowość “Dobranoc, Trefliki na noc” – seria do czytania przed snem?

Jeśli macie niedosyt książek, które pomagają maluchom pójść spać możecie kliknąć tu! lub tu! 🙂

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz