Niezapomniany audiobook dla nastolatków Niekończąca się historia

Niezapomniany audiobook dla nastolatków Niekończąca się historia to nowość wydawnictwa Jung-Off-ska. Ponad dwadzieścia godzin słuchania głosu niezastąpionej Edyty Jungowskiej oraz hipnotyzującego Piotra Fronczewskiego.

Tekst, obok którego nie da się przejść obojętnie… wszak to dobrze znane wszystkim arcydzieło światowej literatury dziecięcej autorstwa Michaela Ende.

Głównym bohaterem tej opowieści jest Bastian. Nie jest to przeciętny chłopak…. to gruby, samotny, wyśmiewany przez rówieśników… bardzo nieszczęśliwy dzieciak. Jego mama zmarła na stole operacyjnym, od tamtej pory Bastian mieszka tylko z tatą, który jest tak zrozpaczony, że zdaje się zupełnie nie zauważać żyjącego przy nim syna (motyw często występujący w książkach… przypominający chociażby Tajemniczy ogród).

Nie dość, że chłopak ma problemy z nauką, to jeszcze rówieśnicy uważają go za ciamajdę, nabijają się z niego, głównie za sprawą jego tuszy… a raz nawet wrzucili go do wielkiego pojemnika na śmieci i zablokowali pokrywę.

Straszliwie samotny chłopak uwielbia czytać książki. To one pozwalają mu oderwać się od przygnębiającej rzeczywistości, która go otacza. Swoją drogą miałam refleksję, że opis namiętności jaką można czuć do książek jest tu tak przepiękny i trafny,  że zasługuje na miano najpiękniejszego z jakimi się spotkałam w książce dla dzieci…

Kto nigdy z płonącymi uszami i potarganym włosem nie przesiadywał całymi popołudniami nad książką, czytając, czytając i czytając, zapominając o świecie, nie zauważając nawet , że chce mu się jeść, albo że jest mu zimno, kto nigdy nie czytał ukradkiem pod kołdrą przy blasku latarki, bo ojciec lub matka, a może ktoś inny troskliwy, zgasił mi światło uważając nie bez racji, że czas już spać, bo jutro rano tak wcześnie trzeba zerwać się z łóżka… Kto nigdy nie wylewał gorzkich łez, bo wspaniała opowieść dobiegła końca i trzeba było się rozstać z postaciami, z którymi przeżyło się razem tyle przygód, które kochało się , podziwiało, śledząc ich losy, z lękiem, to z nadzieją, to bez których towarzystwa życie wydawało się puste i pozbawione sensu, kto czegoś takiego nie zna z własnego doświadczenia , ten prawdopodobnie nie zdoła pojąć co teraz zrobił Bastian.

 

A co zrobił Bastian? Z antykwariatu, w którym ukrył się przed prześladującymi go chłopakami ze szkoły, ukradł książkę. Czuł, że musi to zrobić, czuł, że ta książka chce do niego należeć i co więcej… zawsze do niego należała. Nie bez strachu i wyrzutów sumienia, zrobił to i ze zdobyczą pobiegł na zapomniany strych szkoły i zaczął czytać.

Szybko okazało się, że to opowieść o magicznej krainie Fantazjanie, której grozi zagłada, a jedyną osobą, która może uratować ją i jej wspaniałych mieszkańców, jest właśnie on… Bastian we własnej osobie.

Zapewniam Was, że ten audiobook dostarczy Wam tylu emocji, że nie będziecie w stanie się od niego oderwać. Przepiękna muzyka jeszcze podbija uczucia, jakie wywołuje ta opowieść.

Dla nas ta płyta to MUST HAVE, mam nadzieję, że dacie się namówić 🙂

czytają: Edyta Jungowska i Piotr Fronczewski

reżyseria: Jacek Sut

tłumaczenie: Sławomir Błaut

muzyka: SzaZa – Szamburski/Zakrocki

projekt okładki i ilustracje: Marcin Minor

wydawnictwo: Jung-Off-Ska sp. z o.o. sp.k.

czas: 20,5 h

płyta w formacie MP3

cena: 49,99

Wiek 9-13

Niezapomniany audiobook dla nastolatków Niekończąca się historia to nie jedyny w katalogu wydawnictwa Jung-Off-Ska.

Jeśli macie ochotę na więcej, to zapraszamy do lektury rozmowy Psotnika z Edytą Jungowską tu!

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz