Praktyczny prezent dla Bożeny Bażant

Dziś prezentuję nowość od wydawnictwa Tako, Praktyczny prezent dla Bożeny Bażant, czyli opowieść o dzielnej małej społecznicy 🙂

Bożena Bażant, pomimo, że jest niewielka, postanawia zmienić swoją okolicę w bezpieczne miejsce, w którym już nikt nie zostanie przejechany na placek przez pędzący samochód! Jak chce tego dokonać? Posłuchajcie!

Bażancica mieszka w lesie, wśród zaprzyjaźnionych zwierząt różnych gatunków. Zawsze gdy chce przejść przez ulicę musi zrywać się do lotu w popłochu z powodu jadących aut. Tak wiele zna zwierząt, które zginęły na drodze!

Pewnego dnia Bożena zauważa w miasteczku panią ubraną w specjalny strój.  Kobieta odblaskowym znakiem zatrzymuje auta, pomagając tym sposobem, dzieciom bezpiecznie przejść przez pasy.  Bażancica poczuła się tym odkryciem zainspirowana i postanowiła przenieść to rozwiązanie do swojego lasu.

Praktyczny prezent dla Bożeny Bażant pokazuje również, że nie należy się poddawać, gdy natknie się na problemy i  jak swoim dobrym działaniem, można zarazić innych i jak ten wirus dobra, może się łatwo roznosić 🙂

Ta opowieść pokazuje najmłodszym, że nawet jeśli jesteśmy mali, mamy wpływ na naszą rzeczywistość i możemy ją zmieniać! Cudne przesłanie, urocza opowieść i absolutnie czarujące ilustracje. Książka jest bowiem autorskim dziełem Briony May Smith, brytyjskiej, wielokrotnie nagradzanej,  ilustratorki książek dla dzieci.

tytuł: Praktyczny prezent dla Bożeny Bażant

tekst i ilustracje: Briony May Smith

tłumaczenie: Marta Bręgiel-Pant

wydawnictwo: Tako, 2024

objętość: 36 stron

dla dzieci w wieku: 3+

cena okładkowa: 44,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz