Książka dla nastolatków o zakochaniu Sztorm w sercu - W sercu sztorm

Dziś zupełnie wyjątkowa książka dla nastolatków o zakochaniu Sztorm w sercu – W sercu sztorm od wydawnictwa Druganoga.

Jak wygląda zakochanie? Kiedy to już miłość? Skąd się bierze? Jak człowiek na nią reaguje… i czy dziewczyny przeżywają to uczucie tak samo jak chłopcy?

Nad tymi, oraz kilkoma innymi pytaniami, pochyla się trójka autorów tego nietypowego komiksu, który powinien znaleźć się w biblioteczce każdej młodej osoby 🙂

Dlaczego nietypowy? Bo dwustronny! Można go czytać z obu stron… z jednej poznając opowieść o pierwszym zakochaniu z perspektywy Violi, a z drugiej Storma. Choć podobają się sobie nawzajem, to jednak “rozkminki”, które się u nich pojawiają, są zupełnie inne… to bardzo ciekawe porównać te dwa światy!

Jak to możliwe, że autorów jest trójka? Otóż… tekst napisała Annette Herzog, urodzona w 1960 roku pod Berlinem, mieszkająca w Kopenhadze, autorka książek i słuchowisk dla dzieci. Do zilustrowania swojego tekstu zaprosiła dwójkę ilustratorów… kobietę i mężczyznę, by przedstawili perspektywę każdej z płci w odpowiednio innym charakterze. Tak jak różnią się emocje i przemyślenia bohaterów, tak inne są graficzne szaty obu stron… cudo!

Niezwykła wrażliwość autorki, pomysłowość i bijące z każdej strony szacunek i wyrozumiałość do młodych czytelników ujmują i sprawiają, że za żadne skarby nie można tej powieści graficznej przeoczyć. Polecam z całego serca 🙂 Książka dla nastolatków o zakochaniu Sztorm w sercu – W sercu sztorm od wydawnictwa Druganoga jest obowiązkowa 🙂

tytuł: Sztorm w sercu – w sercu sztorm

tekst: Annette Herzog

ilustracje: Katrine Clante oraz Rasmus Bregnhoi

tłumaczenie: Edyta Stępkowska

wydawnictwo: Druganoga, 2024

objętość: 128 stron

dla nastolatków i dorosłych

cena okładkowa: 54,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz