Książka dla dzieci o szczęściu O kruku, który chciał zostać papugą

Książka dla dzieci o szczęściu O kruku, który chciał zostać papugą

Książka dla dzieci o szczęściu O kruku, który chciał zostać papugą to nowość warszawskiego wydawnictwa Bajka.

Ciepła historia, mnóstwo pozytywnych emocji, cudne ilustracje i ważne przesłanie to tylko niektóre z atutów książki. Zobaczcie!

To historia o przyjaźni czarnego kruka Rocha, ptaka z Polski, z kraju jabłek z kolorową papugą Lolą, ptaka z Ekwadoru, kraju bananów. Wszystko zaczęło się od tego, że Roch był bardzo nieszczęśliwy. Był kruczoczarny, zupełnie się sobie nie podobał. Marzył, by być kolorowy, jak nieznajoma papuga, którą czasem obserwował z oddali. Pewnego dnia ptak zorientował się, że podziwianej przez niego papudze grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Postanowił ją ratować i tak się poznali. Zamieszkali razem w lesie i wiedli naprawdę szczęśliwe życie, aż do czasu gdy nastała zima.

Nie powiem nic więcej o tym, co się wydarzyło, nie chcę psuć Wam zabawy, ale opowieść Katarzyny Kozłowskiej porusza mnóstwo ważnych spraw.

O dążeniu do szczęścia, o bezinteresownej pomocy, o przyjaźni i współpracy, o robieniu tego, co się potrafi najlepiej, o tym jak czasem trudno zaakceptować siebie, o szacunku do zwierząt. W tekście znajdziecie też wątki nagany dla wykorzystywania zwierząt w pokazach cyrkowych czy pochwałę dla recyklingu.

Przeczytajcie jak Roch pomoże Loli, a czym ona się odwzajemniła 🙂

Autorką ilustracji do nowości Bajki jest Agnieszka Żelewska, której prace regularnie goszczą na łamach bloga Psotnika… artystka wykorzystuje technikę kolaży i ciężko nie rozpoznać jej charakterystycznego stylu.

Ciepła, wzruszająca, mądra, pięknie zilustrowana i wydana w wielką dbałością o każdy szczegół. Polecam!

Książka dla dzieci o szczęściu O kruku, który chciał zostać papugą jest po prostu cudowna, ale jeśli masz ochotę na więcej szczęścia w książkach dla niedorosłych, to koniecznie kliknij tu!

tytuł: O kruku, który chciał zostać papugą

tekst: Katarzyna Kozłowska

ilustracje: Agnieszka Żelewska

wydawnictwo: Bajka, 2020

objętość: 64 strony

dla dzieci w wieku: 5+

cena okładkowa: 34,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz