Książeczka Nasenna czyli książka do usypiania dzieci

Książeczka Nasenna czyli książka do usypiania dzieci

Książeczka Nasenna czyli książka do usypiania dzieci to moje najnowsze odkrycie i strasznie żałuję, że nie było jej na rynku, gdy moje własne pociechy potrzebowały wsparcia przy zasypianiu.

Książeczka Nasenna jest genialna w swej prostocie. Składa się z dwóch części. Pierwsza z nich stanowi wprowadzenie słuchacza w spokojną, senną rzeczywistość, druga zaś opiera się na relaksacji oraz słowach kluczach wzmacniających więź rodzica z dzieckiem. Co ważne, jeśli dziecko nie uśnie po pierwszym przeczytaniu książki, zapętlamy czytanie i powtarzamy samą drugą część… do skutku 🙂

Podobno potrzeba jest matką wynalazków. Książeczka Nasenna jest idealnym potwierdzeniem na prawdziwość tego powiedzenia 🙂 Gdy synek Autorki, Małgorzaty Jóźwik, był maluchem, miał problemy z usypianiem, a żadne znane sposoby na niego nie działały. Pewnego dnia Autorka po prostu wpadła na to, by mówić do synka w specjalny sposób i to cudem zadziałało. Później już tylko powtarzała odkryty sposób, wciąż go ulepszając i tak powstało to narzędzie 🙂

Książka jest bardzo dobrze przemyślna, jak każdy wynalazek, który urodził się z potrzeby. … ma niewielki format, jest poręczna, więc wieczorne siedzenie z nią przy boku usypiającego dziecka nie stanowi obciążenia.

Pomimo, że każda strona jest jedną wielką ilustracją, nie zachęca dziecka, by ciągle oglądać rysunki… wszak całe rozkładówki pokrywa nocne niebo z białymi chmurkami.

Tekst jest napisany na chmurkach, dzięki czemu jest duży kontrast pomiędzy tłem a czcionką, co sprawia, że łatwo przeczytać tekst nawet przy wieczornym świetle lampki nocnej.

W miejscu gdzie zaczyna się druga część, ta którą zapętlamy w razie potrzeby, dla odróżnienia od innych stron, na ilustracji jest żyrafa. To ważne, bo jeśli potrzebujemy przeczytać ten fragment od początku, bez trudu znajdujemy odpowiednią stronę.

Na ostatniej stronie okładki znajduje się swoista instrukcja obsługi Książeczki Nasennej. Autorka podpowiada, jak wprowadzić się w stan, w którym będzie nam najłatwiej przeczytać tę książkę z sukcesem, czyli sprawić, że nasze dziecko spokojnie zaśnie.

Jeśli zdecydujecie się wypróbować Książeczkę Nasenną, do czego bardzo Was namawiam, to zwróćcie uwagę, że występuje ona w dwóch wersjach – dla dziewczynki i dla chłopca 🙂 Podobno działa też na nastolatków i dorosłych!

Dajcie znać w komentarzach pod wpisem, jeśli znacie inne książki do usypiania dzieci 🙂

tytuł: Książeczka Nasenna

tekst: Małgorzata Jóźwik

ilustracje: Agata Skowrońska

wydawnictwo: MSM arte

objętość: 32 strony

dla dzieci w wieku: 0-99

cena okładkowa: 34 zł

Reklama

Posty powiązane

Comments (3)

“Wszyscy ziewają” 🙂 sen jak sen, ale ziewanie murowane 😉

hahaha 🙂 dzięki za rekomendację 😀

Jak mi zona przeczytała to spałem 14 godzin. Bez alkoholu. A latek mam 64. Najbardziej rozczulił mnie ten fragment, w którym jest o tym, że mnie kocha i jest ze mną i dba o mnie… Nie słyszałem tego od dzieciństwa chyba… Polecam. Rewelacja.

Zostaw komentarz