“Roller Girl. Dziewczyna z pasją” komiks o pokonywaniu własnych słabości

Roller Girl. Dziewczyna z pasją - komiks o pokonywaniu własnych słabości

Dziś prezentujemy amerykańską powieść graficzną dla młodszych nastolatków z chyba najdłuższą listą otrzymanych nagród na świecie 😉 “Roller Girl. Dziewczyna z pasją”, komiks o pokonywaniu własnych słabości i przyjaźni, ukazał się właśnie po polsku, dzięki wydawnictwu K.E.Liber.

Tytułowa Roller Girl to dwunastoletnia Astrid, która po obejrzeniu niesamowitych zawodów wrotkarskich Roller Derby, postanawia zacząć uprawiać ten sport. Dziewczynka zapisuje się na letni obóz dla młodych wrotkarek, który ma wywrócić jej życie do góry nogami.

Ten komiks jest świetny bo dotyka  bardzo życiowych, dotyczących wszystkie dzieci szkolne, problemów. Każdy czytelnik z łatwością utożsami się z główną bohaterką. Są tu przedstawione skomplikowane relacje w grupie rówieśniczej, w bardzo ciekawy sposób został poruszony temat rywalizacji, odrzucenia w grupie, przyjaźni i lojalności. Czytelnik jest świadkiem rozwijającej się pasji Astrid, wraz ze wszystkimi konsekwencjami… poświęceniem, pokonywaniem trudności i własnych słabości.

Książka otrzymała mnóstwo nagród, została uznana za bestseller New York Timesa, więc mam nadzieję, że z równie wielkim entuzjazmem zostanie przyjęta także u nas.

“Roller Girl” to komiks przeznaczony dla dzieci w wieku 9+, jest naprawdę obszerny, bo to aż 240 stron absolutnie wciągającej powieści. Dużym atutem jest font… dla odbiorców jeszcze niezbyt wprawionych, odręczne pismo, które można spotkać w wielu komiksach, jest przeszkodą w samodzielnym czytaniu. Cieszę się, że tu postawiono na komputerowe literki 🙂

Kilka słów o Autorce… Victoria Jamieson, która teraz wiedzie ustatkowane życie w USA i jest autorką popularnych książek, ma za sobą kilka zwariowanych historii. Pomieszkiwała w wielu miejscach na świecie, rozpoczęła swoją karierę jako ilustratorka książek dla dzieci, ale zajmowała się również portretowaniem turystów na statkach wycieczkowych i była nielegalną przewodniczką po Muzeach Watykańskich 😉 Spod pióra takie osoby, nie mogło wyjść nic nudnego… zobaczcie 🙂

tytuł: Roller Girl. Dziewczyna z pasją

autorka: Victoria Jamieson

tłumaczenie: Dorota Lachowicz

wydawnictwo: K.E.Liber, 2020

objętość: 240 stron

dla dzieci w wieku: 9+

cena okładkowa: 39,99 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz