Baśń o wytrwałości Żelazne trzewiczki

Nowoczesna baśń o wytrwałości Żelazne trzewiczki to piąta część serii Siedem szczęśliwych. Baśnie nie dość znane autorstwa Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel.

Wiedzieliście, że już sześcioletnie dziewczynki uważają się za gorsze od chłopców?  Mniej zaradne, mniej odważne, mniej decyzyjne… Udowodniły to badania prowadzone przez zespół psychologów z trzech amerykańskich uniwersytetów. Roksana Jędrzejewska-Wróbel, doskonała pisarka dla niedorosłych, która w swoich książkach zawsze porusza ważne i aktualne problemy, postanowiła zareagować. Przyświecał jej cel, że dziewczynki muszą w siebie uwierzyć! Zaczerpnęła inspirację z, odrobinę już zapomnianych, ludowych baśni, wyciągnęła je z lamusa, odkurzyła i ubrała w nowoczesne szaty. Tak powstała niesamowita seria Siedmiu wspaniałych. Baśnie nie dość znane, którą cieszymy się dzięki staraniom Wydawnictwa Bajka.

Dziś prezentowana piąta część traktuje o wytrwałości. Otóż…Małgosia była osobą mało wytrwałą. Odpuszczała, jeśli coś wymagało od niej wysiłku. Nie lubiła się przemęczać, lubiła za to gdy było jej przyjemnie. Niestety pewnego dnia przytrafił się wypadek. Dziewczynka trafiła do szpitala, bardzo długo nie była świadoma, co się z nią dzieje, a gdy wreszcie odzyskała przytomność dotarło do niej, że lekarze musieli amputować jej nogi.

Przeczytajcie koniecznie, jaką drogę przybyła ta bohaterka… jak znalazła w sobie siłę by żyć, by trenować i by w końcu… znaleźć się na szczycie. By poczuć się…

szczęśliwa, bo wytrwała

 

Niezwykle poruszająca baśń o wytrwałości Żelazne trzewiczki zostanie z nami na zawsze! Nie przegapcie! Jeśli nie znacie poprzednich tomów serii to koniecznie zajrzyjcie tu!

Cała seria została świetnie zilustrowana przez doskonale znaną polskim czytelnikom i wielokrotnie nagradzaną, graficzkę Mariannę Oklejak, Zobaczcie!

tekst: Roksana Jędrzejewska-Wróbel
ilustracje: Marianna Oklejak
seria: Siedem szczęśliwych. Baśnie nie dość znane
wydawnictwo: Bajka, 2022
format: 190 x 225 mm
objętość: 36 stron
cena okładkowa: 34,90 zł
premiera: 12 października 2022
dla dzieci w wieku: 8+

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz