Wiersze dla dzieci Orkiestra świata

Nakładem wydawnictwa Wolno ukazała się nowa książka Magdaleny Mrozińskiej. To wiersze dla dzieci Orkiestra świata :)które nie dość, że można czytać w kółko i bez końca, to jeszcze obejrzeć w formie spektaklu dla najmłodszych na deskach Teatru Lalek Pleciuga w Szczecinie!

Zbiór zawiera prawie trzydzieści wierszy. Zostały one podzielone na cztery rozdziały – pory roku. Słuchając ich z przymrużonymi oczami, bez problemu można odgadnąć czas w roku, w którym dzieje się akcja… czy skrzypi właśnie śnieg pod butami, czy bzyczą komary, czy też szeleszczą opadnięte liście.

Bohaterami tekstów są głównie przeróżne zwierzęta… ptaki, owady, ale nie tylko… również zjawiska atmosferyczne, takie jak chmury, albo abstrakcyjne postacie, jak chociażby echo. Te wiersze są niezwykłe…. napisane z ogromną melodyjnością, rozbudzające wyobraźnię i często bardzo, ale to bardzo zabawne. Bohaterowie zapadają w pamięć i każdy znajdzie tu swojego ukochanego. Nam szczególnie skradł serca komar, który próbując wbić się w nogę, prawie złamał sobie nos, gdyż, jak się okazało się, była to… drewniana noga stołu 🙂

Bardzo cieszę się, że ukazały się wiersze dla dzieci Orkiestra świata. Od dawna nie spotkałam się z tak pięknym tomikiem wierszy dla dzieci napisanym przez reprezentację młodego pokolenia 🙂

Książkę zilustrowała jedna z naszych ukochanych polskich ilustratorek, Kasia Walentynowicz, której charakterystyczną, niemożliwą do podrobienia, kreskę możecie znać chociażby z oprawy graficznej Festiwalu Kino Dzieci.

Kilka słów o samej Autorce wierszy 🙂 Dziennikarka i italianistka. Ukończyła dziennikarstwo oraz filologię włoską na Uniwersytecie Warszawskim, a także podyplomowe studia „Literatura i książka dla dzieci i młodzieży wobec wyzwań nowoczesności” w Instytucie Literatury Polskiej UW. Psotnik Magdalenę Mrozińską (ur. 1989) miał przyjemność poznać już dawno, przy okazji premiery książki Czary na białym.

tekst: Magdalena Mrozińska
ilustracje: Kasia Walentynowicz
wydawnictwo: Wolno, 2022
objętość: 60 stron
Cena okładkowa: 40 zł
dla dzieci w wieku: 3+

 

Jeśli macie ochotę na więcej ORKIESTR w książkach, to zapraszamy tu!!!

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz