poczta1

poczta1

Które dziecko nie lubi chodzić na pocztę? Chyba nie ma takiego 🙂 Tam się tyle dzieje.

Najnowsza książka Marianne Dubuc “Dzień dobry, poczta!” to obrazkowa opowieść o pracy przyjaznego Listomysza. Z pełnym przesyłek wózeczkiem przemierza drogę od domu do domu w świecie zwierząt. Wszyscy cieszą się z jego odwiedzin. Każdy domek jest przedstawiony w przekroju. Dzięki temu można zajrzeć do podziemnych norek królików, mrowiska czy rozległej rezydencji kreta. Listomysz w stroju nurka dostarcza również przesyłki do mieszkańców wód, na przykład do rezydującej we wraku na dnie, ośmiornicy. Dostarcza paczki na sankach do krainy zasypanej śniegiem, gdzie oprócz kozic górskich czy pingwinów, mieszka uśmiechnięty, dobroduszny Yeti.

Rysunki są szczegółowe, bardzo kolorowe, zabawne i pełne pomysłów. Do rozkładówek w sporym formacie, można wracać wiele razy.  Moje dzieciaki oszalały z radości na widok pokaźnego domu w kształcie kupy, w którym mieszka mucha.

Autorka pochodzi z Kanady i tworzy książki dla dzieci od 10 lat. Najgłośniejsza z nich to wydana w 2015 roku w Polsce przez wydawnictwo Łajka “Lew i Ptak”.

no to lećcie po pocztę 🙂 Polecam!

poczta2

poczta3

poczta4

poczta5

Reklama

Posty powiązane

Comments (2)

Ale ekstra! Czemu jak byłam mała nie było takich książek? No czemu? Mamooooo….
🙁

Chodołka jak to mówią… lepiej późno niż wcale 😀

Zostaw komentarz