Podwodnik i Podziemnik

Podwodnik i Podziemnik

“Pod ziemią. Pod wodą” to jedna z tych pozycji ubiegłego roku, której nie można pominąć. Jeśli jeszcze nie znacie, to pisałam o niej tu.

Dla wszystkich fanów tej fantastycznej książki powstały dwa bloki zadań rysunkowych. Bloki są w dużym formacie, zatem naprawdę można się wyszaleć. Zadania dają możliwość dalszej przygody wewnątrz naszej planety. Zgodnie z tytułami zostały podzielone tematycznie na podwodne i podziemne wyzwania.

W “Podwodniku” czyli “Szkicowniku odkrywcy podwodnego świata” między innymi szukamy zatopionego skarbu, projektujemy własną rafę koralową i międzynarodową stację podwodną na dnie oceanu. Na odwrocie każdej z kart znajdują się rysunki do kolorowania przedstawiające różne podwodne stworzenia, każde opisane krótką naukową notką, zawierającą ciekawostkę. Czy wiedzieliście na przykład, że kiedyś do produkcji kredek i farb używano barwnika, który wypuszcza z siebie broniąca się przed atakiem mątwa? albo, że tylko w bardzo czystych wodach można spotkać szewca?

“Podziemnik” czyli “Szkicownik odkrywcy podziemnego świata” to analogiczny blok, ale znajdziemy tu zadania związane z głębią ziemi. Autorzy zaplanowali dla odbiorcy takie polecenia jak dorysowanie poplątanych korzeni drzew czy przytulonych do siebie w norce piesków preriowych, zaprojektowanie wielkiej maszyny drążącej tunel i wiele innych. Na odwrocie znajdują się rysunki podziemnych zwierząt, opatrzone krótką notką z ciekawostką. Słyszeliście, że występuje podgatunek komara zwany “komarem z londyńskiego metra”, który przystosował się do życia w tunelach i kanałach dużych miast?

Każdy z bloków ma 36 łatwych do wyrwania plansz. Dzięki temu dużo osób może korzystać z jednego jednocześnie – cała rodzina albo cała grupa dzieciaków na wakacjach.

Pozycje w rozpoznawalnym już stylu duetu Państwa Mizielińskich, nie da się nie lubić. Śliczne, mądre, ciekawe, kolejny hit tego lata. Polecamy.

Podwodnik i Podziemnik

Podwodnik i Podziemnik

Podwodnik" i Podziemnik

Podwodnik" i Podziemnik

Podwodnik i Podziemnik

Podwodnik i Podziemnik

tytuły: “Podwodnik” i “Podziemnik”

autorzy: Aleksandra i Daniel Mizielińscy

Wydawnictwo Dwie Siostry, 2016

72 strony

dla dzieci 6+

cena okładkowa każdego z bloków 32 zł

Reklama

Posty powiązane

Comments (6)

Lubię to lubię, lubię, lubię! Mega fajny pomysł 🙂

tu jest plansza ZAPROJEKTUJ SWOJĄ NORĘ… mój Stasiek chce mieć podziemny dom, taki żeby nie było go widać z ulicy, tylko krzaczki, a jak w nie wejdziesz to schodzisz drabiną do jego domu… widzę, że będzie miał tu sporo możliwości pofantazjowania 🙂

Uwielbiam Twoje książkowe scenerie, pięknie zaprezentowane!

🙂 dziękuję bardzo 🙂 ale piękne książki łatwo pięknie zaprezentować 😀

Łojejku 🙁 nie szkoda Wa m było kredek?

😀 nigdy nie szkoda nam kredek do używania

Zostaw komentarz