Feralne Biuro Śledcze – Śliska sprawa – już jest nowy odcinek serii Svena Jönssona

Feralne Biuro Śledcze - Śliska sprawa

Przedpremierowo prezentujemy drugi odcinek serii detektywistycznej dla dzieci, które szlifują umiejętność samodzielnego czytania. To Feralne Biuro Śledcze, które tym razem zajmuje się “Śliską sprawą” czyli wyjaśnia zagadkowe zniknięcie miejskiego lodowiska.

Dla tych, którzy jeszcze nie znają tej serii… Feralne Biuro Śledcze to grupa detektywów, która składa się z Agenta Czajki i jego dwóch pracowników, Boksi Roksi i Inspektora Zamęta. W pracy towarzyszy im Kot Biurowy Biały. W każdym tomie serii rozwiązują jakąś zagadkę. O pierwszym, otwierającym serię odcinku, zatytuowanym “Zatruty spinner” pisaliśmy niedawno i możecie wrócić do tego tu! Najważniejsze jest jednak to, że całość jest napisana z przymróżeniem oka i OGROMNYM ŁADUNKIEM POCZUCIA HUMORU.

“Śliska sprawa” opisuje zawiłą drogę detektywów do wyjaśnienia zagadki tajemniczego zniknięcia lodowiska w Kłopotkowie. Tym razem ekipa Feralnego Biura Śledczego nie działa na zlecenie Klienta, a w interesie społecznym. Trzeba Wam wiedzieć, że ogólnie Ci detektywi są bardzo porządni i prawi 🙂 Wszystko zaczyna się od tego, że Inspektor Zamęt po długim okresie oszczędzania każdego grosza na wymarzone łyżwy, wreszcie wybiera się z najlepszymi łyżwami na nowotwarte lodowisko. Gdy dociera na miejsce okazuje się, że ono zniknęło! Serio… po prostu zdematerializowało się i nikt nie wie jakim sposob ani dlaczego.

Wyobrażacie sobie zawód Inspektora gdy to odkrył? On naprawdę oszczędzał na łyżwy z wielkiem poświęceniem… zamiast ciastek kupował cukier w kostkach, oszczędzał na proszku do prania i wybierał gorsze porówki! I wszystko na nic…

Musicie koniecznie przeczytać co się wydarzyło w Kłopotkowie. Tekst tak skrzy humorem, że dziś w naszym domu co chwila wybuchał śmiech i śmiali się wszyscy, niezależnie od wieku. Tu nawet postaci drugoplanowe są kapitalnie nakreślone… w “Śliskiej sprawie” ujął mnie szczególnie pracownik fizyczny sprzątający pozostałości po lodowisku, zwróćcie na niego uwagę, jest fantastyczny! Książka idealna do głośnego wspólnego czytania i dla dzieci, które dopiero zaczynają czytać. Tak jak cała seria… świetnie zilustrowana przez Zosię Dzierżawską.

Co do tajemniczego autora szwedzkiego pochodzenia, Svena Jönssona… nie będę się tu rozpisywać. Psotnik, przy okazji premiery pierwszego odcinka, przeprowadził z nim rozmowę, w której ustalił fakty o których się nawt filozofom nie śniło i zachęcamy do lektury wywiadu tu!

tytuł: Śliska sprawa

seria: Feralne Biuro Śledcze

tekst: Sven Jönsson

ilustracje: Zosia Dzierżawska

wydawnictwo: Bajka, 2019

objętość: 64 strony

dla dzieci w wieku: 6+

cena okładkowa: 29,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz