Agentka Lola i tajemnica znikających obrazów – książka i audiobook

Agentka Lola i tajemnica znikających obrazów - książka i audiobook

Agentka Lola i tajemnica znikających obrazów – książka i audiobook w jednym to nowość Wydawnictwa Tatarak we współpracy z Filmoteka Narodową -Instytutem Audiowizualnym.

W bardzo spokojnym Miasteczku wydarza się coś niezwykłego. Pewnego poranka mieszkańcy odkrywają, że zniknęły obrazy z ich domów. Przyznacie, że to bardzo nietypowe… jednej nocy ktoś ukradł obrazy wszystkim mieszkańcom, bez wyjątku! Jak to było zorganizowane? Autobusy jakieś popodstawiali, czy co? 🙂

Do akcji wkracza Agentka Lola, wezwana do rozwikłania tej sprawy. Wszak jest najlepsza! Wraz z Posterunkowym Ziółko przesłuchuje sąsiadów, zbiera dowody i poszlaki i wszystko skrzętnie zapisuje w swoim zielonym notesie.

Nie jest lekko… niemal każdy w Miasteczku miał motyw, by dokonać kradzieży… Pan Burmistrz musi natychmiast załatać dziurę w miasteczkowym budżecie, Szybki Karol, ten z szarego domku, marzy o nowym aucie, Pani Krysia Sklepowa od lat zbiera na remont, a Pan Franciszek Listonosz pragnie się wybrać w egzotyczną podróż i ma dość ciężkiej pracy.

Oczywiście Agentce Loli udaje się znaleźć winnego całej sytuacji, ale nie zdradzę Wam zakończenia. Powiem tylko, że jest to trzymająca w napięciu powieść detektywistyczna, dla dzieci w wieku 6 – 10 lat, z ekologią i sztuką w tle.

Po niemal każdym rozdziale czytelnik znajdzie zadania, dzięki którym będzie mógł zaangażować się w śledztwo i poznać skradzione obrazy. Oprócz rebusów i zagadek, znajdują się tu również barkody, które po zeskanowaniu telefonem kierują do europeana.eu – wielkiego muzeum online!

Autorką “Agentki Loli i tajemnicy znikających obrazów” jest Marta H. Milewska, którą znacie z serii Leon pyta! Jeśli nic wam to nie mówi, koniecznie sprawdźcie Czy wróżka zębuszka istnieje? Skąd się biorą dzieci? Po co nam ta szkoła?

Ilustracje do książki oraz okładkę audiobooka stworzyła Agata Królak 🙂

Tak jak wspomniałam, do książki został dołączony audiobook, świetnie przeczytany przez Annę Cieślak. Z maleńkimi szczegółami jest wiernie przeczytaną powieścią. Oczywiście nie zawiera aktywizujących elementów książki, ale idealnie nadaje się do słuchania w podróży czy w czasie rysowania 🙂

Ale jest coś jeszcze! Do książki i CD, powstała bezpłatna gra online – detektywistyczna zabawa z główną bohaterką z książki: Agentką Lolą. Jest to forma edukacyjnej zabawy o tematyce ekologicznej i inspirowana archiwami cyfrowymi TuEuropeana. Link do zabawy: http://lola.tatarak.com/ https://fina.gov.pl/agentka-lola-i-tajemnica-znikajacych-obrazow-2/

Bardzo polecam tę nowość… świetnie napisana, wciągająca, zabawna i edukacyjna przy okazji 🙂 Mam nadzieję, że znikające obrazy to pierwsza, ale nie ostatnia sprawa, którą rozwiązaliśmy z Agentką Lolą 🙂

tytuł: Agentka Lola i tajemnica znikających obrazów

tekst: Marta H. Milewska

ilustracje: Agata Królak

wydawnictwo: Tatarak, 2021

objętość: 64 strony

dla dzieci w wieku: 6-10 lat

cena okładkowa: 39 zł

 

Audiobook:

  • Czas trwania: 76 min
  • Czyta: Anna Cieślak

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz