Nowości w serii Mali WIELCY

Nowości w serii Mali WIELCY

Dzięki staraniom wydawnictwa Smart Books, ukazały się właśnie nowości w bestsellerowej serii Mali WIELCY! Astrid Lindgren Audrey Hepburn, Martin Luther King i Steve Jobs dołączyli do wybitnych koleżanek i kolegów!

Mali WIELCY to historie wybitnych osób, napisane w taki sposób, by były przystępne już dla dzieci w wieku przedszkolnym.  Całostronicowe, kolorowe ilustracje i niezbyt obszerny tekst to znaki rozpoznawcze tych książek. Każdy odcinek dotyczy innej osoby. W 2020 roku ukazały się opowieści o Fridzie Kahlo, Marii Skłodowskiej-Curie, Coco Chanel oraz Stephenie Hawkingu. Jeśli nie znacie tych książek, to możecie poznać je tu!

Autorką serii jest, urodzona w Barcelonie, Maria Isabel Sanchez Vegara. Przedstawia wybitne osoby od dzieciństwa, by mali czytelnicy mogli utożsamić się z bohaterami i inspirować ich fascynującymi osiągnięciami. Ciekawy zabieg, bo pokazuje dzieciom, że sławni ludzie nie od razu urodzili się wybitni, też kiedyś byli dziećmi.

Każda książka z serii została zilustrowana przez inną osobę. To sprawia, że całość jest jeszcze bardziej urozmaicona, inspirująca i ciekawa. Zobaczcie!

Audrey Hepburn

tekst: Maria Isabel Sanchez Vegara, ilustracje: Amaia Arrazola, tłumaczenie z angielskiego: Julia Tokarczyk,

Smart Books, 2021, cena okładkowa: 34,99 zł

Mała Audrey dzieciństwo spędziła w Holandii. Jej wielkim marzeniem było zostać primabaleriną. Z zapałem od najmłodszych lat uczyła się tańczyć, lecz jej plany pokrzyżował wybuch II wojny światowej. Dziewczynka i jej rodzina ucierpiała w tym smutnym czasie…  często nie mieli co jeść. Gdy wojna się zakończyła, a Audrey przeprowadziła się do Londynu, by uczyć się baletu w najlepszej szkole, okazało się, że lata głodu spowodowały, że była zbyt słaba i wątła, by tańczyć zawodowo.

Audrey nie poddała się, postanowiła stać się aktorką. Szybko zrobiła zawrotną karierę i stała się jedną z najważniejszych holywoodzkich gwiazd wszechczasów. Czas swojej emerytury poświęciła działalności charytatywnej na rzecz dzieci z najuboższych rejonów świata. Koniecznie poznajcie historię Audrey Hepburn!

Astrid Lindgren

tekst: Maria Isabel Sanchez Vegara, ilustracje: Linzie Vegara, tłumaczenie z angielskiego: Julia Tokarczyk,

Smart Books, 2021, cena okładkowa: 34,99 zł

Astrid Lindgren nikomu tu nie trzeba przedstawiać! Ale czy wiedzieliście, że była to niesamowita buntowniczka od najmłodszych lat? Astrid była pierwszą dziewczynką w mieście, która obcięła włosy na krótko, a gdy skończyła dziewiętnaście lat, urodziła dziecko i była samotną mamą, co w tamtym czasie było zupełnie nie do pomyślenia.

Z tej książki dowiecie się jakim była dzieckiem, co lubiła robić najbardziej i jak doszło do tego, że ukazała się pierwsza książka o Pippi Pończoszance!

Martin Luther King

tekst: Maria Isabel Sanchez Vegara, ilustracje: Mai Ly Degnan, tłumaczenie z angielskiego: Julia Tokarczyk,

Smart Books, 2021, cena okładkowa: 34,99 zł

Niesamowity czarnoskóry pastor, który przyczynił się do zniesienia segregacji rasowej w USA. Był liderem ruchu praw obywatelskich, wywołał ogromny “bojkot autobusowy”, który sprawił, że po roku cichego protestu obywateli, Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych orzekł, że każdy człowiek może korzystać z transportu publicznego na równych prawach.

Co najważniejsze, wszystkie działania Martina Luthera Kinga były nastawione na pokojowe rozwiązania, głęboko wierzył bowiem, że na nienawiść, nie można odpowiadać nienawiścią. Jako najmłodsza wówczas osoba na świecie, został odznaczony Pokojową Nagrodą Nobla.

Przeczytajcie tę poruszającą historię!

Steve Jobs

tekst: Maria Isabel Sanchez Vegara, ilustracje: Aura Lewis, tłumaczenie z angielskiego: Julia Tokarczyk,

Smart Books, 2021, cena okładkowa: 34,99 zł

Jakim dzieckiem był jeden z najbardziej wpływowych wynalazców naszych czasów? Czym interesował się chłopiec, który później stał się twórcą pierwszego komputera Apple? Zainspirujcie się jego wizją i odwagą, by podążać za intuicją!

Steve urodził się w Kalifornii w USA w 1955 roku. Gdy był bardzo mały, trafił do adopcji i został częścią rodziny Jobsów. Codziennie pomagał tacie w warsztacie, razem rozkręcali rożne sprzęty i dzięki temu chłopiec zainteresował się technologią…. przeczytajcie to razem i zabierajcie się za stare radia! 🙂 KONIECZNIE!

Reklama

Zostaw komentarz