x11

x11

Wśród nowości Naszej Księgarni wybraliśmy dwie pozycje do kolorowania… by trochę rozruszać nadgarstki przed powrotem do przedszkola i szkoły. Bardzo nam się podobają i polecamy je Waszej uwadze 🙂

“Syrenki. Rysuj, zgaduj, koloruj” Agnieszki Antoniewicz to czarno biały blok w formacie A4 dla fanek syrenek. Na kartach poznajemy śliczną Emi, która mieszka w Szmaragdowej Zatoce.

Dziewczynka przyjaźni się z innymi syrenkami, rybkami i małym trytonem. Wraz z bohaterami tego bloku odwiedzamy wodne głębiny, domek Emi w rafie koralowej, wrak statku na dnie oceanu i wiele innych niesamowitych miejsc. Przeżywamy z nimi różne przygody.

To kolorowanka, ale została wzbogacona o zadania i zagadki. Jak w klasycznym bloku, kartki można łatwo wyrywać i obdzielić nimi sporą grupę przy wspólnej zabawie.

x10

x6

x7

x5

14075204_10208555537663312_994401604_o

“Dzikie widoki. Poznawaj krajobrazy świata, koloruj, szukaj ukrytych zwierząt” Andrzeja Wieteszki to blok zawierający krajobrazy z różnych stron świata. Każdy jest podpisany, możemy więc z globusem lub mapą świata sprawdzać gdzie się znajduje.

Zadania ćwiczą spostrzegawczość, logiczne myślenie i precyzję. To kolorowanka, ale wśród zawiłych wzorów należy odszukać ukryte zwierzęta. Część z nich jest mało znana, na przykład pangolina czy rokselana, więc na odwrocie każdej z kart mamy podpowiedź.

Na każdym z pejzaży jest ukryty również przedmiot, który totalnie nie pasuje do reszty, mamy więc Świętego Mikołaja na afrykańskim stepie czy robota w Wielkim Kanionie Kolorado.

Wśród krajobrazów znajdziemy również jeden kosmiczny, a drugi fikcyjny.

Tu również strony możemy łatwo wyrywać i bawić się dużą grupą, lub uzupełniać po kolei w pojedynkę.

x8

x2

x3

x4

“Syrenki. Rysuj, zgaduj, koloruj”

autor: Agnieszka Antosiewicz

Nasza Księgarnia, 2016

64 strony

cena okładkowa 17,00 zł

dla dzieci w wieku 6+

 

“Dzikie widoki. Poznawaj krajobrazy świata, koloruj, szukaj ukrytych zwierząt”

autor: Andrzej Wieteszka

Nasza Księgarnia, 2016

64 strony

cena okładkowa 19,90 zł

dla każdego od 6 lat

Reklama

Posty powiązane

Comments (3)

Wyglądają pięknie i na pewno zajmują dziecko na dłużej, niż tradycyjne kolorowanki.

Dzikie widoki mamy właśnie na tapecie. Wzięłam w tym samym celu, żeby Tymek rozruszał rączkę:) No i szalejemy z kredkami:)

Swietne te kolorowanki, ale jeszcze nie dla nas.

Zostaw komentarz