LEON PYTA Po co nam ta szkoła?

LEON PYTA Po co nam ta szkoła?

LEON PYTA Po co nam ta szkoła? to trzeci tom niesztampowej serii wydawanej przez warszawskie wydawnictwo Tatarak. Bardzo mocno osadzona w dzisiejszych realiach, opowiada o dzieciach z IVd w przeddzień zamknięcia szkół i ogłoszenia pandemii koronawirusa.

Seria autorstwa Marty H. Milewskiej nie boi się trudnych pytań! 🙂 Po ustaleniu Czy wróżka zębuszka istnieje oraz sprawdzeniu Skąd się biorą dzieci, przyszedł czas na rozstrzygnięcie problemu Po co nam ta szkoła?!?

No bo faktem jest, że Leon szkoły nie lubi… choć jest już w czwartej klasie, to nie zmienia się to, żę to szkoła sprawia, że rodzice się tylko denerwują, a dzieci muszą wstawać strasznie wcześnie. Chłopiec zastanawia się po co właściwie jest ta szkoła, bo słyszał pewne pogłoski… być może jest tylko po to, by rodzice mieli co zrobić z dziećmi w czasie gdy idą do pracy!

Rano do klasy Leona przychodzi pani dyrektor i zaprasza dzieci do projektu “Szkoła marzeń”. Klasa, która zrobi najciekawszą realizację, wygra wycieczkę! Warto powalczyć, ale nasuwa się pytanie…

Kto na to wpadł? To jakby kazać opisać więźniom ich wymarzone więzienie…

Niezależnie od absurdalnego tematu projektu… Dzieciaki organizują burzę mózgów, obmyślają plan i dzielą się zadaniami. Wycieczka szkolna jest dla nich dużą motywacją!

Nie mogę zdradzić Wam więcej, powiem tylko, że książka jest świetna, zmusza do myślenia, momentami rozśmiesza i inspiruje. Nie dziwię się, że tytuł ten trafił na tegoroczną listę lektur Wielkiego Maratonu Czytelniczego 🙂

A Wasze dzieci jak uważają? Po co nam ta szkoła? Ja zamierzam dziś sprawdzić co mi odpowiedzą 🙂

tytuł: Po co nam ta szkoła?

seria: Leon pyta

tekst: Marta H. Milewska

ilustracje: Anka Wiklińska

wydawnictwo: Tatarak, 2020

objętość: 98 stron

dla dzieci w wieku: 7+

cena okładkowa: 29 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz