Kartonowe komiksy dla najmłodszych dzieci

Kartonowe komiksy dla najmłodszych dzieci

Prezentujemy serię, w której ukazują się kartonowe komiksy dla najmłodszych dzieci. Jeśli zastanawiacie się, co warto czytać kilkunastomiesięcznym dzieciom, uważam, że te książki są warte rozpatrzenia. W tym cyklu znajdują się prace różnych komiksiarzy, dzięki czemu młody czytelnik styka się z dość szerokim wachlarzem możliwości, a to przecież najważniejsze, żeby mogło wyrobić sobie swój własny gust i wybrać później to, co mu odpowiada najbardziej.

Wydawnictwo Tadam konsekwentnie i sukcesywnie poszerza kolekcję komiksów, z których każdy to salidna kartonowa książka o objętości 20 stron. W poręcznym kwadratowym formacie, idealnym dla małych rączek i wykonane z ciężkozjadalnego materiału 🙂 Ilustracje nie zawierają zbyt dużo elementów, ich scenariusze są bardzo proste, by maluch bez problemu mógł nadąrzyć, za fabułą.

Smoczek Loczek – Maciej Jasiński i Piotr Nowacki

To, jak dotychczas, dwa komiksy o smoczym dziecku, które ma bardzo śmieszne i pouczające przygody.

W tomiku “Smoczek Loczek. Na ratunek księżniczce” główny bohater przekonuje się jak wielka jest siła współpracy i dawania pomocy innym. Widzi, że dobro wraca do niego ze zdwojoną siłą.

Natomiat w “Smoczek Loczek. Bardzo straszna czkawka” mały smok na własnej skórze przekanał się, że kłamstwo odbija się czkawką oraz, że należy słuchać się swojej mamy.

Mały i Duży – Agata Matraś

Bohaterami tych dwóch komiksów dla najmłodszych, są wielki, zwalisty hipopotam i mała, pomysłowa mysz.

„Mały, Duży i czary” – jednemu z nich bardzo burczy w brzuchu. Jego marzeniem jest ciasto z malinami, ale nie ma pojęcia jak można je zdobyć. Obaj przyjaciele udają się do Leśnej Czarodziejki, by pomogła za pomocą magii zdobyć deser… tylko czy do zrobienia słodkości naprawdę potrzeba czarów?

“Mały, Duży i chmura” została poświęcona walce z kiepskim humorem i może być doskonałym lekarstwem na chandrę.

Trochę hałasu z głębi lasu – Adam Święcki

To już cztery kartonowe komiksy dla najmłodszych dzieci opowiadające o zwierzętach zamieszkujących po sąsiedzku, często odwiedzają się w tych książkach. Każdy z nich jest charakterystyczny i niepowtarzalny. Bohaterów poznajemy dokładniej w kolejnych odcinkach.

“Pan Elegant Lis” to wesoła rymowana opowieść o lisie, który ma bardzo artystyczne usposobienie i zamierza modnie wystroić wszystkie napotkane w lesie zwierzęta. Wśród bohaterów książki znajdziemy nie tylko dobrze już znane z poprzednich odcinków, niedźwiedzia i sowę, ale też borsuka, ślimaka, kreta i mnóstwo innych. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że niespodziewanie nasz projektant mody po środku lasu spotyka PINGWINA! Sprawdźcie skąd się tam wziął i czy uda się go wysłać z powrotem na Antarktydę.

“Pani Detektyw Sowa” to wesoła historia, której główna, tytułowa bohaterka uwielbia zagadki i zabiera czytelnika w podróż tropem zaginionych żołędzi. Wiele zwierząt w lesie będzie trzeba przesłuchać oraz sporo miejsc odwiedzić żeby wyjaśnić wielką zagadkę. Sprawdźcie czy uda się rozwiązać zgubę z dębu!

“Pan Łasuch Miś” to zabawna rymowana przygoda misia, który kradnie miód z ula. Pszczoły, gdy tylko zorientowały się, co się stało, próbują go odnaleźć i ukarać za kradzież. Wypytują wszystkich napotkanych mieszkańców lasu, między innymi sowę – bohaterkę poprzedniego komiksu ?

“Pan Kawalarz Wilk” to zupełna nowość, miała premierę kilka dni temu i opowiada historię bardzo rozrywkowego wilka, który świetnie bawi się kosztem innych. Sprawdźcie koniecznie gdzie go to zaprowadzi.

KOBO w supermarkecie – Nikola Kucharska, Michał Kubaś

Kobo jest szopem, który nabrał ogromną ochotę na lody waniliowe z owocami. Aby spełnić swoją zachciankę, wybiera się do sklepu, by kupić wszystkie potrzebne produkty. W książce zostały ukryte przedmioty, pokazane na ostatniej stronie okłądki i zadaniem czytalnika jest odnalezienie ich na ilustracjach.

Jak podobają wam się kartonowe komiksy dla najmłodszych dzieci? Lubicie komiksy? Czytacie je z dziećmi? Jeśli jeszcze nie… to serdecznie Was zachęcam!

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz