“Kajtek i Tosia” – wiosenna nowość Wydawnictwa Zakamarki

"Kajtek i Tosia" - wiosenna nowość Wydawnictwa Zakamarki

Czy wiecie jak hopsają myszy? Albo ile hyców końskich jest do drzewa? 🙂 Kajtek i Tosia wiedzą to doskonale! Wiosenna nowość Wydawnictwa Zakamarki to dalsze przygody bohaterów książki “Kajtek i Miś”, która skradła serca nie tylko małych czytelników.

Bohaterami tej książki jest para przyjaciół z sąsiedztwa – dzieciaki Kajtek i Tosia, którzy spotykają się na wspólną zabawę. W codziennych przygodach i odkryciach towarzyszą im rodzice.

Znajdziecie tu dwanaście, dość krótkich, opowiadań. Każde z nich kończy się podobną sytuacją – Kajtek kładzie się spać ze swoim ukochanym Misiem, i zanim zaśnie, opowiada mu, co się tego dnia wydarzyło.

To kwintesencja dzieciństwa – hasanie na dworze, nad jeziorem czy na drzewie. Zabawa w starym domu, jeżdżenie na rowerze i kontakt ze zwierzętami. Kajtek i Tosia są trochę jak banda z Bullerbyn 🙂 hodują kijanki w wielkim akwarium znalezionym na strychu, budują z klocków, spacerują po lesie, a przede wszystkim świetnie się ze sobą bawią.

To, co jest tu absolutnie urzekające, to prostota tych historii. Pomysły dzieciaków z książki są bardzo inspirujące, a wykorzystują zwykłe otoczenie do odnajdywania w nim niezwykłości. Udowadniają, że wszędzie dookoła można znaleźć coś fascynującego, a niektóre pomysły już są wykorzystywane w naszym domu – na przykład zabawa karteczkowa 🙂

Książka pokazuje też wspaniałe relacje pomiędzy przyjaciółmi, którzy zawsze mogą na sobie polegać, pomagają sobie i nigdy nie zazdroszczą, nawet jeśli jedno dostanie na przykład piękny nowy rower. Śmiało można wzorować się na Tosi i Kajtku 😀 pod wieloma względami…

“Kajtek i Tosia” idealnie sprawdzi się jako wieczorna lektura dla przedszkolaka. Krótkie rozdziały czyta się na raz, zanim dziecko zaśnie. Przygody są pasjonujące i pobudzające wyobraźnię, a jednocześnie łagodne, związane z przyrodą. Bardzo polecam!

tytuł: Kajtek i Tosia

tekst:  Jujja Wieslander, Tomas Wieslander

ilustracje: Jens Ahlbom

wydawnictwo: Zakamarki, 2018

objętość: 108 stron

dla dzieci w wieku: 3+

cena okładkowa: 29,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Comments (1)

Jak ja lubie Zakamarki ❤

Zostaw komentarz