Skąd się biorą dzieci? – nowość w cyklu Leon pyta

Skąd się biorą dzieci? - nowość w cyklu Leon pyta

Dzięki staraniom wydawnctwa Tatarak ukazała się właśnie książka “Skąd się biorą dzieci?”.  To nowość w cyklu Leon pyta, o którym już pisaliśmy przy okazji premiery pierwszej części zatytułowanej “Czy wróżka zębuszka istnieje?”.

Pewnego dnia mama Leona zawołała tatę do łazienki. Twierdziła, że koniecznie musi mu coś pokazać. Od tamtego dnia rodzice, a w szczególności mama, zaczęli się dziwnie zachowywać. Po powrocie chłopca ze szkoły poprosili go na rozmowę i wtedy wspólnie wyznali, że spodziewają się dziecka. Leon będzie miał rodzeństwo!

Pewnie spodziewacie się reakcji Leona. Zdenerwował się okropnie, bo przecież “dzidzie są ohydne, wrzeszczą, wszystko obśliniają i robią śmierdzące kupy!”. Rodzice jakoś załagodzili sytuację, ale rozmowa urwała się.

Sprawa dzidzi jednak nie dawała chłopcu spokoju i już kolejnego dnia Leon postanowił poszukać odpowiedzi na nurtujące go pytanie Skąd się biorą dzieci?!

Opowieść jest przedstawiona w pierwszej osobie. Leon, bystry okularnik, opowiada o swoim życiu i spostrzeżeniach z dziecięcej perspektywy. Jego poszukiwania odpowiedzi okazują sie bardzo owocne. Sprawdźcie koniecznie czego się dowiedział!

Książka dość wyczerpująco opowiada o rozmnażaniu, nawet niekoniecznie tylko płciowym 🙂 Dzięki rozmowom z poszczególnymi osobami, od rówieśników zaczynając, przez nauczyciela, babcię, a na lekarce kończąc, Leon zebrał bardzo dużo informacji. Jestem pewna, że młody czytelnik, który zapozna się z tą książką, nie będzie musiał iść jego śladem i wypytywać tylu osób o tajemnicze pojawianie się na świecie dzieci.

Ciekawym zabiegiem, który zastosowała Autorka, jest puszczenie oka do rodziców i opiekunów. Marta Milewska ewidentnie stara się uświadomić dorosłym, że rozmawianie z dziećmi na temat seksu nie jest trudne ani zawstydzające. Można o sprawach intymnych mówić z dziećmi otwarcie i bez zażenowania, chroniąc jednocześnie dzięcięca wrażliwość.

Bardzo polecam książkę “Skąd się biorą dzieci?”, zwłaszcza tym, których tematyka ta intryguje.

tytuł: Skąd się biorą dzieci?

tekst: Marta H. Milewska

ilustracje: Anka Wiklińska

wydawnictwo: Tatarak, 2019

objętość: 80 stron

dla dzieci w wieku: 6+

cena okładkowa: 29 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz