Tu jesteśmy – Mizielińscy – nowe wydanie książki o kosmosie dla dzieci

Tu jesteśmy - Mizielińscy - nowe wydanie książki o kosmosie dla dzieci

Właśnie ukazało się wznowienie od dawna niedostępnej książki “Tu jesteśmy”. Autorami są Aleksandra i Daniel Mizielińscy – duet twórców takich książek jak “MAPY”, “Pod ziemią, pod wodą” i wielu innych totalnych bestsellerów! 

To ekscytująca książka edukacyjna o kosmosie i wszelkich zagadnieniach związanych z jego odkrywaniem, dopasowana trudnością do poziomu uczniów szkoły podstawowej. 

Jest bardzo bogato zilustrowana, a każda rozkładówka to wielka plansza prezentująca temat konkretny temat czy zagadnienie. Trudne do wyobrażenia ilości, odległości, wielkości są ukazane za pomocą pobudzających wyobraźnię schematów i przykładów. Mój syn czytając pierwsze ramki z tekstami porzucił lekturę na moment. Powiedział, że “ta książka jest oszukana”, bo skala którą sobie wyobraził oszołomiła go. Oczywiście po chwili wrócił do czytania z wypiekami na twarzy 🙂

Nasza planeta wydaje nam się ogromna i niesamowita, lecz trzymając tę książkę w rękach, mały czytelnik zda sobie sprawę, jak maleńką cząstkę kosmosu stanowi Ziemia. W “Tu jesteśmy” autorzy poświęcili sporo miejsca gwiazdom, planetom, ale również niesamowitym eksperymentom i misjom, które dążą do zbadania ogromnego kosmosu. Na kartach występują też znani naukowcy i cytaty z ich odkryć.

Mnóstwo niesamowitych informacji o wszystkim co z kosmosem związane. Ta książka to KOSMOS 😀 Gorąco polecam!

Świetna na prezent, na przykład na koniec roku dla całej klasy… bo jest mądra i ładna, zaciekawi każdego, sporych rozmiarów i bardzo ładnie wydana. Jej ogromną zaletą jest również to, że nie jest przeładowana informacjami, które są podane w ramkach i jako dymki komiksowe, a graficzna strona jest bardzo atrakcyjna nie tylko dla młodego czytelnika.

tytuł: Tu jesteśmy

tekst i ilustracje: Aleksandra i Daniel Mizielińscy

wydawnictwo: Dwie Siostry, 2018

objętość: 108 stron

dla dzieci w wieku: 6+

cena okładkowa: 42 zł

 

inne książki Aleksandry i Daniela Mizielińskich opisywane w Strefie Psotnika:

MAPY

Pod ziemią, pod wodą

Podwodnik i Podziemnik

 

inne kapitalne książki dla dzieci o kosmosie opisywane w Strefie Psotnika:

Profesor Astrokot odkrywa kosmos

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz