Amory, zaloty i podboje, czyli niesamowite historie o rozmnażaniu w świecie przyrody

Amory, zaloty i podboje, czyli niesamowite historie o rozmnażaniu w świecie przyrody

Oto książka populrnonaukowa dla wszystkich tych, którzy pasjonują się światem przyrody. “Amory, zaloty i podboje, czyli niesamowite historie o rozmnażaniu w świecie przyrody” to idealna wręcz lektura dla uczniów szkół podstawowych. I ja sie pytam… dlaczego tak nie wyglądają szkolne podręczniki? Z takich książek wiedza sama wchodzi do głowy!

To trzecia książka z przyrodniczej serii wydanej dzięki staraniom wydawnictwa Babaryba. Wszystkie są po prostu genialne! Poręczny, kwadratowy format, zabawne ilustracje i przede wszystkim ogrom pasjonujących ciekawostek podanych w krótkim, lekko napisanym tekście. 

Nawet mi się nie śniło, że rozmnażanie wśród zwierząt i roślin może być aż tak pasjonujące 🙂 Książka zawiera ponad trzydzieści, zaskakujących, pasjonujących i arcyciekawych, naukowych historii i krótki slowniczek na końcu.

To, że modliszka zabija swojego partnera, odgryzając mu głowę już na pierwszej randce, to wiedziałam. Ale, że są gatunki, które próbują zaimponować partnerowi kupą albo, że siusiak trutnia eksploduje podczas próby zapłodnienia królowej, to już dla mnie całkowicie nowości.

Książka jest skonstruowana podobnie do poprzedniczek z serii. Każdemu gotunkowi poświęcono krótki, świetne zilustrowany rozdział. Nie ma nudy, jest kwintesencja i dowcip. Świetnie się czyta i zapada w pamięc. Sprawia też, że z przyjemnością do książki się wraca.

Nie przez przypadek autorem tej książki jest Szymon Drobniak. Jak dowiadujemy się z noty na tylnej stronie okładki, to doktor biologii ewolucyjnej i zoologii, który oprócz dużego doświadczenia w badaniach przyrody, otrzymał główną nagrodę w polskiej edycji międzynarodowego konkursu FameLab dla popularyzatorów nauki.

Ilustracje Mari Łepkowskiej są kapitalne. Nie tylko pięknie wyglądają, ale dodają też do treści odrębną warstwę humoru.

Świetna książka na wakacje, polecam z całego serca! Rozbudzi fascynację do biologii na 100% u każdego czytelnika.

tytuł: Amory, zaloty i podboje, czyli niesamowite hisotrie o rozmnażaniu w świecie przyrody

tekst: Szymon Drobniak

ilustracje: Maria Łepkowska

wydawnictwo: Babaryba, 2018

objętość: 144 stron

dla uczniów szkół podstawowych, 6+

cena okładkowa: 42 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz