mapy edycja pomarańczowa

mapy2

Właśnie ukazały się “Mapy” Aleksandry i Daniela Mizielińskich w pomarańczowej, prawdziwie jesiennej, oprawie!

“Mapy” to prawdopodobnie największy sukces, nie tylko Dwóch Sióstr, lecz polskiej książki dla dzieci wogóle. Nic więc dziwnego, że to właśnie ten tytuł doczekał się nowej edycji w limitowanym nakładzie z okazji 10 lecia wydawnictwa.

To nie tylko nowa okładka. Atlas został wzbogacony o 16 map krajów, których nie ma w niebieskim wydaniu, a w porządku alfabetycznym są to: Argentyna, Dania, Estonia, Gruzja, Irlandia, Korea Południowa, Litwa, Łotwa, Norwegia, Portugalia, Słowacja, Tajwan, Turcja, Ukraina, Węgry oraz Wietnam.

Książka idealna na prezent, zwłaszcza jeśli w domu nie ma klasycznej wersji tego tytułu lub po prostu dla kolekcjonerów i fascynatów książki dziecięcej. U nas nie mogło jej zabraknąć 🙂

Jeśli ktoś z Was nie zna “Map” to krótko wyjaśnię – to wielki atlas świata adresowany do dzieci. Na rysunkowych mapach różnych części globu zostały naniesione ilustracje przedstawiające zwierzęta występujące w danym regionie, stroje ludowe danego kraju, charakterystyczne potrawy i wiele innych. Szczegółów jest tak dużo, że nie sposób ich wszystkich chociażby zauważyć za pierwszym razem. “Mapy” pobudzają wyobraźnię, ciekawość świata i są pozycją na naprawdę długie lata, zachęcającą do dalszych poszukiwań. Niebieskie “Mapy” zostały jak dotąd wydane w 25 krajach i sprzedane w nakładzie przekraczającym 2 miliony egzemplarzy!

Kto się skusi na limitowane pomarańczowe? 😀 Jeśli ktoś ma ochotę, to pamiętajcie, że wydawnictwo nie przewiduje dodruków, ciężko powiedziec na jak długo starczy wyprodukowany nakład.

mapy1

mapy6x

mapy7x

mapy5

Przy okazji prezentacji pomarańczowej edycji “Map” przypominam, że już od kilku lat w sprzedaży jest również zeszyt aktywnościowy związany z tym niesamowitym atlasem. To blok w formacie A4, z którego łatwo można wyrywać karty. Zawiera, zaprojektowane przez państwa Mizielińskich, zadania związane z geografią i ciekawostkami ze świata. Trudno mi pokazać Wam czyste strony, bo moje dzieciaki eksploatują swoje “Mapowniki” od dawna 😀

mapy2x

mapy3x

mapy4x

mapy5x

mapy1x

MAPY. Edycja pomarańczowa

autorzy: Aleksandra i Daniel Mizielińscy

Wydawnictwo Dwie Siostry, 2016

142 strony

dla dzieci 3+

cena okładkowa 79,90 zł

 

inne geograficzne książki prezentowane na Strefie Psotnika:

Układam świat. Atlas z puzzlami magnetycznymi

Reklama

Posty powiązane

Comments (1)

Świetna! Mój siostrzeniec byłby wniebowzięty!

Zostaw komentarz