Jestem artystą – Marta Altés – Każde dziecko tworzy sztukę

Jestem artystą - Marta Altés

Każde dziecko jest artystą. Ma niesamowite pokłady wyobraźni i kreatywnego działania i o tym własnie jest książka “Jestem artystą” – nowość w katologu wydawnictwa Tako.

Bohaterem książki jest kilkuletni chłopak, który opowiada czytelnikowi o sobie, o tym jakim jest artystą i o swoim postrzeganiu świata. Wszędzie gdzie spojrzy dostrzega sztukę i zauważa, że mama nie zawsze widzi to tak samo. Przecież tam gdzie dziecko widzi na przykład samotność marchewki, my dorośli zauważamy niedojedzony obiad!

Chłopak zauważa, że wszystko go inspiruje, zarówno przyroda, jak i kolory, ruch, faktury czy kształty. Jedyną przeszkodą na drodze jego rozwoju artystycznego jest jego… MAMA! By jej pomóc postanawia stworzyć dzieło specjalnie dla niej. Sprawdźcie koniecznie co wymyślił, na pewno będziecie pod tak ogromnym wrażeniem jak my!

Marta Altés, autorka książki, w cudowny sposób ukazuje dziecko i jego nieskrępowaną niczym wyobraźnię.  Wspólna lektura tej książki może uzmysłowić coś także rodzicom, nadmiernie martwiącym się o równowagę, porządek…

Ilustracje są śliczne, bardzo zabawne i wymowne. Bohater ma dorysowane cienkie, podkręcone do góry, wąsy, przywodzące na myśl Salvadora Dali.

Ostatnio przy przeprowadzce i wynoszeniu mebliz domu, odkryliśmy kilka naściennych obrazów naszych dzieci, totalnie rozbrajających. Ta książka przypomina dorosłym o tej pięknej cesze, z której prawie wszyscy wyrastamy i którą warto pielęgnować, zamiast niszczyć.

Polecamy, zarówno dzieciom, by śmiało realizowały swe atrystyczne wizje, jak i dorosłym, by akty tej sztuki zawsze doceniali 🙂

Niedawno, nakładem wydawnictwa Tako, została wydana w języku polskim inna książka autorska tej samj autorki. To “Dzielnia małpka” dotyczące nieco innego aspektu życia dzieci. Jeśli chcecie do tego wrócić to zapraszamy tu!

tytuł: Jestem artystą

tekst i ilustracje: Marta Altes

tłumaczenie: Marta Bręgiel-Pant

wydawnictwo: TAKO, 2018

objętość: 32 strony

dla dzieci w wieku: 3+

cena okładkowa: 36 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz