Tajemnica detektywa 28 tom serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai

Tajemnica detektywa 28 tom serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai

Tajemnica detektywa 28 tom serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai już jest w księgarniach dzięki staraniom poznańskiego wydawnictwa Zakamarki! W tym odcinku słyny duet detektywów będzie miał konkurencję!

Akcja tego odcinka idealnie wpisuje się w aurę za oknem. Tak jak u nas aktualnie, w Villeby nastała jesień, z drzew zaczynają spadać liście, a dwójka detektywów ma pełne ręce roboty… otóż z miejscowego muzeum zostaje skradziony cenny obraz, a wraz z jego zniknięciem, niespodziewanie pojawia się mężczyzna, przedstawiający się jako wybitny detektyw. Torkel Knot, bo tak się nazywa, od razu zabiera się za śledztwo i poszukiwanie skradzionego płótna. Jego szybkie postępy i niemal natychmiastowe wskazanie złodzieja wprawiają w zachwyt niemal wszystkich mieszkańców. Niemal wszystkich, bo jak się zapewne domyślacie Lasse i Maja nie są do niego przekonani. Postanawiają przeprowadzić śledztwo na własną rękę. Co z tego wyniknie, musicie sprawdzić sami 🙂

Polecamy Wam najnowszy odcinek, tak jak wszystkie pozostałe. Seria została zaprojektowana tak, by wspomagać samodzielne czytanie wśród dzieci szlifujących dopiero tę trudną sztukę.  Dziecięcy bohaterowie, z którymi każdy chętnie się utożsami, spore litery, krótkie rozdziały, mapa miasteczka i kolorowe ilustracje, ale co najważniejsze… historie, od których ciężko się oderwać.

Seria jest uwielbiana przez rzesze młodych czytelników na całym świecie. Oprócz książek, dostępne są też zeszyty aktywizujące dzieci do czytania, pisania i główkowania, o których pisaliśmy tu!ekranizacje!,a nawet park rozrywki inspirowany książkami. Kolejne części wybierane są w swojej ojczyźnie Szwecji od lat książką roku przez szwedzkie Jury Dziecięce.

Polecamy serię Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai wszystkim początkującym czytelnikom! Jestem pewna, że zostanie z Wami na dłużej 🙂

tytuł: Tajemnica detektywa 28 tom serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai

tekst: Martin Widmark

ilustracje: Helena Willis

tłumaczenie: Barbara Gawryluk

wydawnictwo: Zakamarki, 2021

objętość: 100 stron

dla dzieci w wieku 6+

cena okładkowa: 24,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Comments (1)

Kurczę jeszcze nie czytaliśmy. Ale zbliżamy się do granicy wieku 6 więc wpisuję na listę i zapoznamy się

Zostaw komentarz