“Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica” w kinach!

"Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica" w kinach!

Wielka radość dla wszystkich fanów serii wydawanej w Polsce dzięki staraniom wydawnictwa Zakamarki “Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” Martina Widmarka. Już 8 marca 2019 roku w całej Polsce odbędą się premierowe pokazy filmu “Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica”. To czwarta ekranizacja bestsellerowej serii!

My już widzieliśmy ten film i nawet uczestniczyliśmy w spotkaniu z aktorami, którzy wcielili się w główne role. To wszystko podczas ostatniego Festiwalu Kino Dzieci. Ale jeśli ktoś jeszcze nie miał okazji, to serdecznie Was zachęcamy, bo film jest świetny. W poprzednich filmach z tej serii widzowie śledzili detektywistyczne przygody pary przyjaciół. W tytule najnowszej ekranizacji pojawia się informacja, że to PIERWSZA TAJEMNICA! To dlatego, że ten film przedstawia początki całej tej historii. Lasse i Maja jeszcze się nie znają, a Biuro Detektywistyczne nawet się nie marzy nieśmiałemu samotnikowi i zbuntowanej dziewczynce. On jest wzorowym uczniem, a ona nową uczennicą w szkole w Valleby.

Po krótce… Szkoła w Valleby ogłasza konkurs wiedzy, a nagrodą jest starożytna księga Hammarabi, w której spisano złote zasady rozwiązywania sporów. Tuż przed rozpoczęciem zmagań starodruk znika. Lasse i Maja są świadkami tej sytuacji, ale nie potrafią zidentyfikować złodzieja. Pracownicy szkoły oskarżają Maję. Żeby udowodnić jej niewinność para młodych detektywów rozpoczyna poszukiwanie prawdziwego sprawcy. Nagle wszyscy stają się podejrzani: dozorca, nauczyciel wf-u, ekscentryczna bibliotekarka, a nawet dyrektorka szkoły. Odkrywanie pierwszej tajemnicy nie tylko daje początek pięknej przyjaźni, ale konfrontuje bohaterów z nowymi wyzwaniami: strachem przed odrzuceniem, kłamstwem, do którego trudno się przyznać i tym jak ważne jest zaufanie i wzajemne zrozumienie.

Kilka fotosów i plakat poniżej 🙂 Dajcie koniecznie znać, jeśli wybierzecie się do kina na Biuro 🙂

gatunek: aktorski

kraj: Szwecja

rok produkcji: 2018

wersja językowa: dubbing

czas trwania: 95 minut

kategoria wiekowa: 6+

 

reżyseria: Josephine Bornebusch

scenariusz: Henryk Engström, Mattias Grosin

zdjęcia: Mats Axby

obsada: Ester Vuori, Frank Dorsin, Katrin Sundberg, Jonas Karlsson, Tomas Norström

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz