Książka o rodzicielskiej miłości Większy niż trzmiel

Książka o rodzicielskiej miłości Większy niż trzmiel powinna znaleźć się przy łóżku każdego dziecka na świecie. To miłosna bomba, która wybucha przy każdym czytaniu, a pył, który wzbudza, nie opada bardzo bardzo długo 🙂

Ta książka jest estetycznie wysmakowana i poetycka… to swoisty list rodzica do dziecka. Chłopiec siedzi w objęciach mamy o zachodzie słońca. Oboje patrzą w dal i rozmawiają. Mama zapewnia o swojej bezwarunkowej, ogromnej i niekończącej się miłości, która będzie trwała zawsze, niezależnie od wszystkiego. Przepięknie malarsko zilustrowana opowieść jest również zachwytem nad przyrodą… niemal każdym jej elementem. Zarówno małymi roślinami, grzybami, najmniejszymi owadami, jak i ogromnymi ssakami, górami lodowymi  gwiazdami.. ba! wszystkimi galaktykami!

Opowieść dzieli się na dwie części… w pierwszej matka wymienia rzeczy, od których jej dziecko jest większe, a w połowie sytuacja się odwraca i wymienia rzeczy, od których jest mniejsze. Wszystko jest przepięknie zilustrowane. Na koniec pojawia się puenta, że nic nie jest większe od miłości. Cudne jest to, że autor podkreślił, że miłość rodzica jest ogromna nie tylko w świecie ludzi… tak samo dzieje się u innych gatunków zwierząt 🙂

To tego typu historia, która ma naprawdę niewiele tekstu, dużo dużych ilustracji i wzrusza… niezależnie od wieku. Jest przepiękna. To trochę jak “Kiedyś“. Z całego serca polecamy, nie przegapcie!

Książka o rodzicielskiej miłości Większy niż trzmiel to nie cały dorobek autora. Joseph Kuefler, autor i ilustrator książek dla dzieci z Minnesoty, stworzył już wiele historii, a nakładem wydawnictwa Frajda ukazały się również Koparka i kwiat, Koparka i kaczuszka, Władcy podwórka oraz Poduszki.

tytuł: Większy niż trzmiel

tekst i ilustracje: Joseph Kuefler

tłumaczenie: Emilia Kieres

wydawnictwo: Frajda, 2023

objętość: 36 stron

cena okładkowa: 42,90 zł

dla dzieci w wieku: 2+

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz