Cudowny chłopak – reż. Stephen Chbosky – recenzja filmu

Cudowny chłopak - recenzja filmu

Już za kilka dni, bo 19 stycznia 2018 roku, do kin wchodzi ekranizacja międzynarodowego bestsellera, który wzruszył i rozbawił miliony czytelników na całym świecie. Cudowny chłopak (WONDER) to komediodramat, który wato obejrzeć całą rodziną. Pamiętajcie jednak, by zabrać ze sobą paczkę chusteczek, bo nie obejdzie się bez łez. Świetna obsada, nauka empatii w pigułce i niezapomniane wrażenia dla wszystkich, niezależnie od wieku.

To wierna adaptacja książki, którą prezentowaliśmy tu! i możesz do niej wrócić, by więcej dowiedzieć się o fabule.

Głównym bohaterem historii jest dziesięcioletni Auggi, który urodził się z wadą… ma zdeformowaną twarz i przeszedł dwadzieścia siedem operacji. Do tej pory uczył się w domu z mamą, która poświęciła swoje życie zawodowe, by się nim zajmować. W momencie, gdy poznajemy głównego bohatera, za namową rodziców, Aggie ma rozpocząć naukę w normalnej szkole.

Dla chłopca nie ma niczego bardziej niezwykłego niż „zwykły dzień w szkole”. Boi się konfrontacji z rówieśnikami, marzy, by koledzy potraktowali go jak zwyczajnego chłopca. Jego wygląd sprawia jednak, że staje się szkolną sensacją. Jedni się z niego śmieją, inni wytykają palcami, ale nikt tak naprawdę niczego o nim nie wie.

Sprawdźcie koniecznie jak Aggie poradzi sobie w szkole i czy uda mu się udowodnić, że jest kimś naprawdę niezwykłym.

To historia, która uczy empatii, jest więc dobrym wyborem na wypad do kina z klasą lub całą rodziną. Daje do myślenia i jest świetnym początkiem do dyskusji na wiele tematów. Serdecznie polecam, choć książka zrobiła na mnie większe wrażenie 😀 Jak zwykle, najlepiej pójść do kina, zaraz po lekturze 🙂

tytuł: Cudowny chłopak (WONDER) ekranizacja książki dostępnej w sklepie Psotnika tu!

reżyseria: Stephen Chbosky

obsada: Julia Roberts, Jacob Tremblay, Owen Wilson i inni

gatunek: komediodramat

produkcja: USA 2017

FILM Z NAPISAMI LUB Z DUBBINGIEM

film dla dzieci w wieku: 6+

 

Do prezentacji powieści „Cudowny chłopak” możecie wrócić tu!, do recenzji ilustrowanej wersji książki dla najmłodszych tu!  ?

Reklama

Posty powiązane

Comments (2)

Ryczałam już na zwiastunie 🙁

haha, to prawda, wzruszający jest… film w całości oczywiście też 🙂

Zostaw komentarz