Detektywistyczne łamigłówki Lassego i Mai – Brązowa, Srebrna, Złota i Diamentowa księga

Detektywistyczne łamigłówki Lassego i Mai - Brązowa, Srebrna, Złota i Diamentowa księga

Przed Wami detektywistyczne łamigłówki Lassego i Mai czyli cztery duże zeszyty – Brązowa, Srebrna, Złota i Diamentowa księga. Wszystkie pełne zagadek, rebusów i krzyżówek z najbardziej sławnymi detektywami w literaturze dziecięcej na świecie.

Wydawane regularnie od 2008 roku przez poznańskie wydawnictwo Zakamarki, kolejne księgi to zeszyty w formacie A4, które wciągną wszystkich fanów książek z bestsellerowej szwedzkiej serii “Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”.  Autorem łamigłówk jest Martin Widmark, zaś za szatę graficzną odpowiedzialna jest ilustratorka wszystkich odcinków cyklu, Helena Willis.

Oprócz wszelkiego typu zadań, które wymagają spostrzegawczości, inteligencji i wiedzy czyli interdyscyplinarnego talentu wymaganego w zawodzie detektywa, każda z ksiąg zawiera arkusz kolorowych naklejek z bohaterami książek oraz nagrodami za poprawnie wykonane zadanie.

Zajrzyjcie do środka każdego z zeszytu, a potem łapcie kredki i ołówki i DO DZIEŁA 🙂 Książki przeznaczone dla dzieci od szóstego roku życia.

 

Brązowa księga. Detektywistyczne łamigłówki Lassego i Mai

Tu wraz z Lassem i Mają tropi się przestępców, a po rozwiązaniu każdego zadania zdobywa się brązowy medal ze środka książki. Wydana po raz pierwszy w Polsce w 2008 roku.

Srebrna księga. Detektywistyczne łamigłówki Lassego i Mai

Podobnie jak w Brązowej i Złotej księdze, tu wraz z Lassem i Mają tropi się przestępców, a po rozwiązaniu każdego zadania zdobywa się srebrny medal ze środka książki.

Złota księga. Detektywistyczne łamigłówki Lassego i Mai

Podobnie jak w Brązowej i Srebrnej księdze, tu wraz z Lassem i Mają tropi się przestępców, a po rozwiązaniu każdego zadania zdobywa się złoty medal ze środka książki.

Diamentowa księga. Detektywistyczne łamigłówki Lassego i Mai

Najnowsza z ksiąg, bo DZIŚ jest jej premiera! Najtrudniejsza ze wszystkich czterech. Zadaniem przewodnim jest pomoc Lassemu i Mai w odczytaniu zaszyfrowanych wiadomości szajki złodziei i ujawnienie planu włamań w Valleby. Po rozwiązaniu każdego zadania zdobywa się naklejkę DIAMENT. Wyjątkowa okładka, bo tytuł wykończony został mieniącą się folią, która daje oszałamiający efekt 🙂

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz