Książka o zabawie bez zabawek Albert i niewidzialne

Już jest DWUDZIESTA TRZECIA opowieść o Albercie Albertsonie w Polsce. To książka o zabawie bez zabawek Albert i niewidzialne. CUDOWNA!!!

Do Alberta wpada kolega na wspólną zabawę. Niestety okazuje się, że tata, który dopiero skończył wielkie porządki całego domu, nie pozwala chłopcom wyciągnąć zabawek. Musi na chwilę wyjść i żąda porządku, gdy wróci. Dzieci nie martwią się ani przez chwilę, przecież mogą się bawić zabawkami, których nie widać 🙂

Opowieść o niesamowitej, niczym nieskrępowanej sile dziecięcej wyobraźni. A Albert, który jest rybą… skradł moje serce 🙂

Kocham tę serię od lat.  Zaprezentowałam Wam na blogu mnóstwo odcinków, jeśli macie ochotę do nich wrócić, to kliknijcie tu!

KIM JEST ALBERT ALBERTSON?

Książkowym bohaterem, który podbił serca przedszkolakom na całym świecie. Ma kilka lat, mieszka w Szwecji z tatą i kotem Puzlem Nie przez przypadek książki o Albercie są tłumaczone na kilkadziesiąt języków, a ich łączny sprzedany nakład zbliża się do (bagatela!) dziesięciu milionów egzemplarzy. W Szwecji to kultowa seria, licząca ponad trzydzieści tytułów, a pierwsza z nich została wydana ponad czterdzieści lat temu. Jej autorka i ilustratorka, Gunilla Bergström, wielokrotnie nagradzana za swoją twórczość zarówno przez gremia dorosłych jak i dziecięcych jury, została przez szwedzki rząd uhonorowana medalem Illis quorum za „nowatorską twórczość literacką i ilustratorską znakomicie ukazującą świat z dziecięcej perspektywy”.

DLACZEGO KSIĄŻKI O ALBERCIE SĄ TAK LUBIANE PRZEZ DZIECI?

Albert boryka się z tymi samymi problemami, z którymi próbuje sobie poradzić każdy przedszkolak, niezależnie od tego, w którym kraju mieszka. Dzieci, obserwując jak Albert rozrabia, kombinuje i przeżywa różne chwile w swoim życiu, utożsamiają się z nim, rozpoznają własne zachowania i emocje.

tytuł: Albert i niewidzialne

tekst i ilustracje: Gunilla Bergström

tłumaczenie: Katarzyna Skalska

wydawnictwo: Zakamarki, 2023

objętość: 32 strony

dla dzieci w wieku: 3+, 6+

cena okładkowa: 29,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz