Szczęście. Opowiastki dla dzieci – Czytajcie na szczęście!

Szczęście. Opowiastki dla dzieci - Leo Bormans

Czy wiecie, że każdy z nas może nauczyć się, jak być bardziej optymistycznym, otwarym i szczęśliwym? Autor książki “Szczęście. Opowiastki dla dzieci” pokazuje jak tego dokonać!

To dziesięć historii o uniwersalnych wartościach. To zbiór kluczy do szczęścia, które zostały zdefiniowane w badaniach naukowych. To wielkiego formatu, swego rodzaju podręcznik, dzięki któremu nauczymy dziecko, że szczęście trzeba w sobie pielęgnować. Wystarczy tylko poświęcić trochę wolnego czasu na to zagadnienie.

“Szczęście. Opowiastki dla dzieci” to, moim zdaniem, książka idealna na lato! Dlaczego? Bo po pierwsze wakacje to najszczęśliwszy czas w roku, a wspólne wyjazdy pozwalają na zupełnie niepowtarzalny wspólnie spędzony czas. Trudno rozmawiać o szczęściu, gdy jest się nieszczęśliwym, lub przynajmniej zabieganym i zajętym. By móc pomyśleć i porozważać na serio o tym zagadnieniu, należy mieć czas, luz i oddech. Czy jest na to lepszy moment niż wspólnie spędzane wakacje?

Ta książka wymaga obecności dorosłego. Dziecko może ją przeczytać od deski do deski samodzielnie, ale tekst po prostu należy przedyskutować. Jeśli znajdziemy na to czas i ochotę, na pewno czeka nas niesamowite doświadczenie.

Autor książki udowadnia czytelnikowi, że szczęście nie spada z nieba, nie da się być “w czepku urodzonym” i już. To czy jesteśmy szczęśliwi zależy od nas, od postawy jaką mamy w życiu. Czy optymistycznie postrzegamy świat, czy stawiamy sobie cele i je realizujemy i czy akceptujemy siebie samych. To oznacza, że każdy może być szczęśliwy, zwłaszcza, że na poczucie szczęścia mały wpływ mają warunki w jakich żyjemy, a większy sposób w jaki do życia podchodzimy. Szczęśliwy może być każdy, trzeba się tylko nauczyć jak to szczęście w sobie wyzwalać.

Autorem książki “Szczęście. Opowiastki dla dzieci” jest dziennikarz i filozof, Leo Bormans, który pełni rolę ambasadora szczęścia, podróżując po świecie z misją poprawy jakości życia. Uczy ludzi bycia szczęśliwym, pokazuje, że jest ono dostępne dla każdego.

Leo Bormans ma na swoim koncie książkę o szczęściu dla dorosłych zatytułowaną “The World Book of Happiness”. “Szczęście. Opowiastki dla dzieci” to adaptacja międzynarodowego bestsellera dla najmłodszych czytelników. Jest to zbiór historii, które można czytać niezależnie od siebie, ale wspólnie tworzą spójną całość. W każdej z nich bohaterami są ptaki różnych gatunków, którym nadano ludzkie cechy. Ptaki żyją w świecie, który rządzi się uniwersalnymi wartościami. Każda z opowiastek kończy się pytaniami, które mają na celu pomoc w rozpoczęciu rozmowy na temat poruszony w konkretnej historii. Autor we wstępie zachęca by rodzic śmiało podejmował szczerą i otwartą rozmowę z dzieckiem. Każda z historyjek została wzbogacona w propozycje zadań, które można wspólnie z dzieckiem wykonać po lekturze i dyskusji.

Autor we wstępie zamieścił dziesięć porad, których stosowanie sprawi, że obcowanie z tą książką przyniesie najlepsze efekty. Tak naprawdę, te punkty to uniwersalne zasady wspólnego czytania z dzieckiem jakiejkolwiek książki. To spisane podpowiedzi, jak wspólne czytanie książek optymalnie wykorzystać na wzmacnianie więzi i zaufania, naukę logicznego myślenia i zadawania pytań czy rozwój wyobraźni.

Wielki album o szczęściu, przepięknie i z rozmachem zilustrowany przez Sebastiana Van Dominicka, to po prosty MUST HAVE w każdej biblioteczce 🙂

tytuł: Szczęście. Opowiastki dla dzieci

tekst: Leo Bormans

ilustracje: Sebastiaan Van Doninck

tłumaczenie: Iwona Mączka

wydawnictwo: Papilon, 2019

objętość: 64 strony

dla dzieci w wieku: 6+

cena okładkowa: 49,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz