Dziewczynki latają wysoko – Raquel Diaz Reguera

Dziewczynki latają wysoko - Raquel Diaz Reguera

Dziś przedstawiamy Wam kolejną elektryzującą nowość napisaną w duchu girl power. Książka, która dodaje sił dziewczynkom i umacnia pewność, że mogą wszystko!

“Dziewczynki latają wysoko” to bogato zilustrowana historia trzech koleżanek z podwórka. Tak naprawdę każde dziecko, niezależnie od płci, może się utożsamić z tymi bohaterkami.

Każda z nich ma swoje marzenia i jak każdy z nas – drobne wady i niedoskonałości. Dziewczynki nie zwracają uwagi na to, w czym nie są idealne, za to dążą do spełnienia swoich planów. Pomaga im w tym niezawodny pan Chcieć-to-móc. Helena jest nieśmiała i mało mówi, za to kocha czytać książki i pisać opowiadania. Jest pewna, że zostanie wielką pisarką. Martyna jest okrąglutka, a najbardziej uwielbia grać na skrzypcach. Zamierza zostać wybitną skrzypaczką. Amelia, choć najniższa z klasy, jest przekonana, że zostanie najlepszą pilotką świata. 

Niestety pewnego dnia na ich drodze staje banda Nie-uda-ci-się. Wspólnym działaniem udaje im się sprawić, że dziewczynki zapominają o swoich planach i marzeniach, stają się przygnębione i niepewne siebie.

Przeczytajcie koniecznie, razem z dziećmi, jak to się wszystko skończyło. To książka, która w prosty sposób podaje przepis na realizację najskrytszych marzeń! Opowieść jest na tyle prosto skonstruowana, że jej silne przesłanie trafi również do młodszych dzieci. Idealna lektura do wspólnego głośnego czytania i dobry początek do rozmowy o życiowych priorytetach 🙂

Autorką książki jest Raquel Diaz Reguera, którą możecie już znać z poprzednich jej książek, które ukazały się w tym roku na polskim rynku. To rodzinne leksykony o Babciach, Dziadkach i Mamch, które prezentowaliśmy już w Strefie Psotnika.

tytuł: Dziewczynki latają wysoko

tekst i ilustracje: Raquel Diaz Reguera

wydawnictwo: Debit, 2018

objętość: 48 stron

dla dzieci w wieku: 5+

cena okładkowa: 26 zł

 

inne książki tej autorki prezentowane w Strefie Psotnika możesz zobaczyć tu:

Babcie od A do Z

Dziadkowie od A do Z

Mama jest tylko jedna, a tu mamy wszystkie

Reklama

Posty powiązane

Comments (1)

Jakie fajne ilustracje!

Zostaw komentarz