Seria Mali Wielcy premiera nowych odcinków

Seria Mali wielcy - premiera nowych odcinków

Cudowna wiadomość! Znowu o cztery tytuły powiększyła się bestsellerowa seria Mali wielcy, a premiera nowych odcinków jest za kilka dni!

Nakładem wydawnictwa Smart Books, dotychczas ukazały się książki, których bohaterkami i bohaterami są: Coco Chanel, Frida Kahlo, Stephen Hawking, Maria Skłodowska-Curie, Astrid Lindgren, Steve Jobs, Audrey Hepburn oraz Martin Luther King, a teraz dołączają do zacnego grona Agatha Crstie, Maria Montessori, Karol Darwin oraz John Lennon.

Seria skierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym, przedstawia historie wybitnych postaci, które są cenione za swoje osiągnięcia w różnych dziedzinach… sztuki, nauki, działalności społecznej i innych. Opowieści mają funkcje edukacyjne, ale przede wszystkim, mogą być inspiracją.

„Mali WIELCY” to polskie tłumaczenie bestsellerowej serii „Little People, BIG DREAMS”, która za granicą jest już bardziej rozbudowana. Choć seria po raz pierwszy ukazała się w Hiszpanii w 2014 roku, szerokim echem odbiła się jednak dopiero po premierze amerykańskiej w 2016.

Autorką serii jest, urodzona w Barcelonie, Maria Isabel Sanchez Vegara, która postanowiła ukazywać dzieciom wybitne osoby w czasach, gdy byli dziećmi, tak by mali czytelnicy mogli utożsamić się z bohaterami i inspirować ich fascynującymi osiągnięciami. Ciekawy zabieg, bo pokazuje dzieciom, że sławni ludzie nie od razu urodzili się wybitni, też kiedyś byli dziećmi.

Każda książka z serii została zilustrowana przez inną osobę. To sprawia, że całość jest jeszcze bardziej urozmaicona i ciekawa. Zobaczcie nowości, a jeśli chcecie przyjrzeć się tytułom wydanym wcześniej, to zapraszamy tu i tu!

Mali Wielcy. Maria Montessori

Historia niesamowitej osoby, która już od najmłodszych lat przełamywała stereotypy społeczne. W szkole jej się nudziło, została pierwszą lekarką we Włoszech, opracowała autorski system pedagogiczny, który dziś cieszy się niesłabnącą popularnością i jest stosowany w wielu przedszkolach i szkołach na całym świecie. Poznajcie historię Marii Montessori!

Mali Wielcy. Karol Darwin

Gdy Karol był małych chłopcem i podczas wycieczek zbierał owady, rośliny i nasiona, nikt nie przypuszczał, że to doprowadzi go do opracowania teorii ewolucji i doboru naturalnego! Od dziecka zafascynowany przyrodą, jako dorosły wziął udział w wyprawie wzdłuż wybrzeży Afryki, Ameryki Południowej i Australii i dzięki okazom tam zebranych dokonał odkryć, które do dziś są podstawą nauk przyrodniczych. Poznajcie Karola Darwina!

Mali Wielcy. Agatha Christie

Jakim dzieckiem była najpopularniejsza pisarka wszechczasów? Takim z bujną wyobraźnią, z głową pełną pomysłów i zaczytanym w książkach detektywistycznych. Podczas I wojny światowej, Agatha pomagała rannym żołnierzom w szpitalu, a rozmowy z nimi bardzo ją zainspirowały. Gdy wojna się skończyła, zaczęła pisać kryminały, które podbiły serca czytelników na całym świecie. Poznajcie Agathę Christie!

Mali Wielcy. John Lennon

Mały John nie był dobrym uczniem, czasem mama miała z nim kłopoty, ale lubił gitarę. Gdy zaczynał się uczyć na niej grać, nikt nie przypuszczał, że zmieni oblicze muzyki na całym świecie. Wraz z kolegami założył zespół The Beatles, którego repertuar zna po prostu każdy. Na kartach historii zapisał się przede wszystkim jako artysta, ale nie tylko. John wykorzystywał swoją popularność, by działać na rzecz pokoju na świecie. Poznajcie Johna Lennona!

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz