Feralne Biuro Śledcze – polska seria detektywistyczna dla dzieci

Feralne Biuro Śledcze - polska seria detektywistyczna dla dzieci

Feralne Biuro Śledcze – polska seria detektywistyczna dla dzieci, ma już siedem odcinków! Nie wiem kiedy to się stało. Wydawać by się mogło, że Psotnik rozmawiał z Autorem przy okazji premiery pierwszej części niemal przed chwilą! Dziś prezentujemy całość, która imponująco prezentuje się w naszej domowej biblioteczce 🙂

Akcja rozgrywa się w Kłopotkowie. Feralne Biuro Śledcze to grupa detektywów, która składa się z Agenta Czajki i jego dwóch pracowników, Boksi Roksi i Inspektora Zamęta. W pracy towarzyszy im Kot Biurowy Biały. W każdym tomie serii rozwiązują jakąś zagadkę. Książki można czytać w dowolnej kolejności, no może tylko pierwszy odcinek, zatytułowany “Zatruty spinner” opowiada, jak to się wszystko zaczęło.

Historie trzymają w napięciu, ale też bawią, wszak dorośli bohaterowie starają się być poważni, serio podchodzą do swoich obowiązków, ale są przedstawieni z przymrużeniem oka… zarówno oni sami, jak i ich zagadki do rozwiązania.

Seria powstała z myślą o dzieciach, które dopiero zaczynają samodzielną przygodę z książką. Wspólne cechy tych książek to: wciągająca i bardzo zabawna fabuła, śmieszne, zapadające w pamięci postaci, duża czcionka, sporo ilustracji, niezbyt długi tekst, który pozwala na dość szybki sukces czytelniczy i motywuje do czytania jeszcze więcej.

Dodatkowo każda z książek zawiera na końcu część aktywizującą – interaktywną sekcję, czyli fragmenty akt, które można wypełnić samodzielnie.

Za oprawę graficzną całej serii odpowiada Zosia Dzierżawska, doceniona na świecie polska artystka. Jej ilustracje idealnie pasują do tekstu. Są utrzymane w żartobliwie-poważnym klimacie. Tu niby wszystko jest na serio… pochmurne twarze zaangażowanych specjalistów i kolory korespondujące z ponurą tajemnicą 🙂

Autorem serii jest Rafał Witek, tu skrył się pod tajemniczym pseudonimem Sven Jönsson 🙂 Jeśli jesteście ciekawi dlaczego, zapraszamy do lektury rozmowy Psotnika z Autorem.

Najnowszy odcinek, który dosłownie chwilę temu miał premierę, nosi zwariowany tytuł “Małpi biznes”.

Do ekipy detektywów wpływają zgłoszenia o porwaniach i anonimowych listach z żądaniem okupu. Sześcioletni Tomas Kciuk, właściciel uprowadzonego czworonoga, jest przerażony… Co się stało z jego ukochanym pudlem? Inspektor wraz z pracownikami muszą mu pomóc! Krawiec, któremu na strzępy porwano spodnie, również bezzwłocznie żąda pomocy.

Nie brakuje tu napięcia, grozy, humoru, a nawet, na marginesie, krytyki polskiej szkoły systemowej 🙂 Sprawdźcie jak detektywi poradzą sobie z wyzwaniem, napiszę tylko, że tym razem z pomocą przybędzie zaprzyjaźniona bibliotekarka Krysia.

Jeśli jesteście ciekawi poprzednich odcinków, to zapraszamy do przeczytania naszych prezentacji w kolejności ukazywania się…

  1. Feralne Biuro Śledcze. Zatruty spinner
  2. Feralne Biuro Śledcze. Śliska sprawa
  3. Feralne Biuro Śledcze. Telefon Oliwki
  4. Feralne Biuro Śledcze. Złodziej widmo
  5. Feralne Biuro Śledcze. Pociąg grozy
  6. Feralne Biuro Śledcze. Spisek zombie

 

 

Feralne Biuro Śledcze – polska seria detektywistyczna dla dzieci, poleca się młodym czytelnikom 🙂

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz