Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek 100 historii niezwykłych Polek

Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek 100 historii niezwykłych Polek

Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek 100 historii niezwykłych Polek to nowość w katalogu wydawnictwa Debit i czwarta książka w bestsellerowej serii!

Właśnie ukazała się księga z tekstami Sylwi Chutnik i portretami stworzonymi przez trzydzieści polskich ilustratorek. To leksykon kobiet z Polski, których osobowości i historie mogą inspirować młodych ludzi, by przezwyciężać trudności, podążać za marzeniami, nigdy się nie poddawać i realizować cele.

Ten tom jest skonstruowany dokładnie tak, jak poprzednie. Każda ze stu opisanych postaci otrzymała całą rozkładówkę. Po lewej stronie jest opowieść, a po prawej portret z ważnym, pasującym do przesłania książki, cytatem z wypowiedzi danej bohaterki.

W polskiej wersji “Opowieści na dobranoc” znalazły się przedstawicielki wielu dziedzin, żyjące aktualnie i postacie historyczne. Niektóre są bardzo znane, a inne mniej, ale z całą pewnością, wszystkie mają do powiedzenia młodym ludziom coś bardzo ważnego.

Nie jestem w stanie wymienić tu listy bohaterek tej książki, ale wśród nich znajdują się artystki wielu dziedzin sztuki, lekarki, działaczki społeczne, kobiety sportu, a nawet astronomka 🙂

Tak jak w poprzednich tomach, ilustracje powierzono nie jednej, a wielu osobom. To bardzo ciekawy zabieg, dzięki któremu każda rozkładówka ma zupełnie inny charakter. Listę wszystkich ilustratorek, które wzięły udział w projekcie, zamieściłam na samym dole wpisu 🙂

Śliczna, mądra, inspirująca… to pozycja, która powinna znaleźć się przy łóżku każdej młodej osoby. Z całego serca POLECAM!

tytuł: Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. 100 historii niezwykłych Polek.

tekst: Sylwia Chutnik

ilustracje: portrety niezwykłych Polek są autorstwa ponad 30 ilustratorek z Polski, a wśród nich znalazły się: Aleksandra Artymowska, Małgorzata Bieroza, Sandra Brzęczek, Paulina Daniluk, Joanna Fidler-Wieruszewska, Basia Flores, Julia Gmaj, Joanna Gniady, Aleksandra Kastylijska, Sylwia Krachulec, Marta Krzywicka, Natalia Kubica, Natalia Kwiatkowska, Agata Lussa, Bogdana Maczyńska, Agnieszka Pacewicz, Dorota Piechocińska, Dobrosława Rafalska, Maria Regucka, Magdalena Rzepecka, Greta Samuel, Ola Skórka, Magdalena Starowicz, Ola Szpunar, Natalia Szwed, Maja Tywonek, Inna Vlasova, Aleksandra Waligóra, Martyna Wilner, Joanna Wójtowicz, Małgorzata Zyzik, Joanna Żybul

wydawnictwo: Debit, 2021

objętość: 208 stron

dla dzieci i młodzieży

cena okładkowa: 69,90 zł

Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek 100 historii niezwykłych Polek to czwarta książka z bestsellerowej serii.

Jeśli masz ochotę zobaczyć poprzednie, to zapraszam tu:

Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek

Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek 2

Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. 100 historii imigrantek, które zmieniły świat.

Reklama

Posty powiązane

Comments (2)

Wow jest tu tyle osób o których nic nie wiem🙆‍♀️

to prawda 🙂 Nawet dorosły czytelnik może dużo się dowiedzieć 🙂

Zostaw komentarz