“Sztokholm – znam to miasto” Judith Drews

"Sztokholm - znam to miasto" Judith Drews

“Sztokholm – znam to miasto” to duża kartonowa książka dla najmłodszych o stolicy Szwecji. Nie zawiera tekstu, to typowa książka obrazkowa – wyszukiwanka.

Na pierwszej rozkładówce znajdują się osoby, które można śledzić w książce oraz dotyczące ich pytania. Wśród postaci są prawdziwe osobistości, takie jak członkowie szwedzkiej rodziny królewskiej czy Astrid Lindgren oraz bohaterowie książek i legend oraz mnóstwo innych. Nasza ulubiona to wielka trollica z wózkiem 🙂 jest też Pippi i Pan Nilsson!

Całość jest utrzymana w kolorach narodowych Szwecji, żółtym i niebieskim. Wcale mnie to nie dziwi, tak właśnie kojarzy mi się Sztokholm. Szwedzi umieszczają flagę w wielu miejscach. Podczas gdy w Polsce barwy narodowe pojawiają się na ulicach głównie podczas świąt, w Szwecji przez cały rok przy większości domów stoją wysokie maszty, na których powiewa flaga narodowa, a gdy nadchodzą wakacje nawet na kempingach flagi są umieszczane przy przyczepach!

Sztokholm - znam to miasto

Wracając jednak do naszej dzisiejszej lektury… “Sztokholm – znam to miasto” możemy używać jako książkę do oglądania i ćwiczenia spostrzegawczości. Przy okazji dobrej zabawy możemy zapoznać dziecko z ciekawym miastem. Fajne jeśli wybieramy się tam na wycieczkę albo jeśli potraktujemy ją jako alternatywną podróż, palcem po mapie. Na rozkładówkach znajdziemy najbardziej charakterystyczne miejsca, takie jak Stare Miasto, znane muzea, pomniki i fontanny.

Bardzo polubiliśmy tę pozycję, aż nam się zachciało wyruszyć w podróż, zwłaszcza, że z Helu, gdzie spędzamy wakacje, nie mamy już aż tak daleko 🙂

tytuł: “Sztokholm – znam to miasto”

tekst i ilustracje: Judith Drews

wydawnictwo: Zakamarki, 2016

objętość: 14 kartonowych stron

dla dzieci w wieku: 1+

cena okładkowa: 39,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz