Bitmaks i spółka – trzeci tom w sprzedaży!

Bitmaks i spółka - trzeci tom w sprzedaży!

Bitmaks i spółka – trzeci tom w sprzedaży!

Bitmaks i spółka – trzeci tom w sprzedaży! Jeśli nie znacie jeszcze tej serii, to już przybliżam temat 🙂 Nowa seria komiksów dla początkujących czytelników, Bitmaks i spółka, ukazała się w Polsce dzięki staraniom katowickiego wydawnictwa Debit, we wrześniu ubiegłego roku. Dziś możemy cieszyć się kontynuacją, a w zapowiedziach jest już czwarty tom.

Na kartach tych albumów poznacie przygody mieszkańców niebieskiego lasu, w którym są nie tylko powszechnie znanych gatunków zwierzęta, ale też mnóstwo fantastycznych stworzeń… ufoludki, superprosiaki, ziejące smoki i wiele innych 🙂

Opowieści dotykają różnych problemów, takich jak nietolerancja, recykling, pomoc słabszym, jednocześnie tryskając dowcipem. Komiksy zostały przygotowane w taki sposób, by zmotywować do czytania najmłodszych czytelników, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w tej trudnej sztuce. By ułatwić czytanie zastosowano krótkie zdania, duże litery, wyraźny drukowany font i jednolite tło komiksowych dymków.

W najnowszym tomie zatytułowanym “Rufus złoty smok” w niebieskim lesie pojawia się dwóch mężczyzn. Nie mają pokojowego nastawienia. Zamierzają odszukać smoka, który rzekomo za każdym razem gdy kichnie, zamienia w szczere złoto wszystkie przedmioty, które przed nim leżą. Legenda głosi, że kiedyś uciekł do tego właśnie lasu i się schował przed ludźmi. Panowie są przekonani, że smok pomoże im zmienić życie na zawsze.

Koniecznie poznajcie tę przygodę. Będzie nie tylko trochę śmieszno, trochę straszno, ale przy okazji zobaczycie jak ta zwariowana banda potrafi współpracować, dbać o siebie nawzajem, poświęcić się dla przyjaciół i WYBACZAĆ błędy.

Bitmaks i spółka to wspólne dzieło katalońskiego duetu. Autorem tekstu jest Jaume Copons, a ilustracje zawdzięczamy Lilianie Fortuny. Możecie znać tę parę z ich wcześniejszego wspólnego projektu Gutek i potwory, który prezentowaliśmy na łamach Strefy Psotnika tu!

tytuł: Rufus złoty smok

seria: Bitmaks i spółka

tekst: Jaume Copons

ilustracje: Liliana Fortuny

tłumaczenie: Karolina Jaszecka

wydawnictwo: Debit, 2022

objętość: 80 stron

dla dzieci w wieku: 6+

cena okładkowa: 29,90 zł

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o poprzednich odcinkach tej serii to zapraszamy tu!

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz