SUPERKOT Klub komiksowy - nauka tworzenia komiksu

SUPERKOT Klub komiksowy – nauka tworzenia komiksu

Tadam! Przed Wami nowość z katalogu wydawnictwa Jaguar. SUPERKOT Klub komiksowy – nauka tworzenia komiksu w formie komiksu oczywiście, a do tego autorstwa Dava Pilkeya, czyli twórcy bestsellerowych książek dla dzieci Dogman czy Kapitan Majtas. Jeśli jesteście fanami wyżej wymienionych, lubicie ten styl, sięgajcie po SUPERKOTA bez zastanowienia.

Tytułowy kocur prowadzi kurs tworzenia powieści graficznych w grupie kijanek. Okazuje się jednak, że żabki są bardzo spięte, boją się, że nie mają pomysłów, a te które ewentualnie się pojawią, na pewno będą słabe… maluchy mają mnóstwo obaw, które sprawiają, że ich moc twórcza jest zupełnie zablokowana. Superkot postanawia temu zaradzić, ogłaszając konkurs na największą WTOPĘ! Uczestnicy kursu muszą ją zaliczyć, niezależnie jak, mają przynieść swój beznadziejny komiks już kolejnego dnia!

Ten komiks zawiera charakterystyczny anglosaski styl przekazywania mądrości za pomocą pozornie durnych opowieści. Szukając w książkach dla dzieci, można by porównać ten typ chociażby do Babci Rabuś Davida Walliamsa. Mnóstwo tu niewybrednych żartów, o kupie i tym podobnych, dzięki czemu łatwo mu trafić do dzieci, które oczywiście to poczucie humoru łapią w mig, a jednocześnie niesie ze sobą mocne, ważne i mądre przesłanie. Po tej lekturze nie będziecie mieć wątpliwości, że nie wolno się poddawać, nie można martwić się o zdanie innych, trzeba iść własną drogą, pielęgnować swój styl, a przede wszystkim warto działać, od czekania nic się nie wydarzy.

W komiksie czuć doświadczenie autora, który jako dziecko nadpobudliwe nie był chwalony przez dorosłych, a wręcz wciąż krytykowany i wypraszany z zajęć 🙂 Podobno Kapitan Majtas, dziś sprzedany w nakładzie przekraczającym osiemdziesiąt milionów egzemplarzy, powstał właśnie w szkole. Nauczyciel autora porwał go i powiedział, że nie można spędzić reszty życia na robieniu głupich książek! (WOW! Mam nadzieję, że mu teraz chociaż trochę głupio).

W Superkocie mamy też oczywiście postać dorosłego, który krytykuje, wytyka błędy i epatuje moralizatorską postawą, traktując z góry kreatywne dzieci. Oczywiście ktoś uciera mu nosa!

Czytajcie SUPERKOTA, już wkrótce druga część 🙂

tytuł: SUPERKOT. Klub komiksowy

tekst i tekst: Dav Pilkey

tłumaczenie: Stanisław Kroszczyński

wydawnictwo: Jaguar, 2022

objętość: 176 stron

dla dzieci w wieku: 6+

cena okładkowa: 34,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz