Opowiastka o staruszku i psie – nowość o przyjaźni

Opowiastka o staruszku i psie - nowość o przyjaźni

Opowiastka o staruszku i psie – nowość o przyjaźni, ukazała się dzięki staraniom wydawnictwa Zakamarki i ma premierę właśnie dziś! Tej uroczej książki nie można przegapić 🙂

To opowieść o staruszku, który nocami płakał. Wiecie dlaczego? Był potwornie samotny. Choć był bardzo miły, zupełnie nikt się z nim nie liczył, uważano, że źle wygląda i jest mało rozgarnięty. Sąsiedzie nie szanowali go, a spotkane na spacerze psy, warczały na jego widok.

Pewnego dnia, gdy nastała wiosna, zrezygnowany staruszek postanowił dać ogłoszenie. Napisał “SAMOTNY STARUSZEK SZUKA PRZYJACIELA”, dodał swoje imię, adres i porozklejał ogłoszenie gdzie się tylko dało. Wtedy usiadł na schodkach przed domem i czekał.

Jak się pewnie domyślacie, w odpowiedzi na ogłoszenie, jako pierwszy przyszedł do staruszka pies. Jako pierwszy, ale nie ostatni, ale o tym musicie sami przeczytać 🙂 Relacja jaką stworzył człowiek ze zwierzęciem była bardzo cenna i wyjątkowa. Tak dużo potrafili sobie dać!

Opisując tę książkę w kilku słowach to ciepła, wzruszająca, rozwijająca empatię, zwraca uwagę na starszych i na zwierzęta, ślicznie wydana, bardzo bogato zilustrowana 🙂

Ten wzruszający tekst napisała Barbro Lindgren, którą możecie już znać chociażby dzięki książce “Teraz ty będziesz kurą“. To wybitna szwedzka autorka książek dla dzieci. W Szwecji wydano już ponad sto książek jej autorstwa i są przetłumaczone na trzydzieści języków. W 2014 jako pierwsza szwedzka pisarka otrzymała Nagrodę im. Astrid Lindgren. W Polsce autorka znana jest dzięki kartonowej serii o Maksie oraz dla odrobinę starszych – o prosiaczku Bolusiu.

Ilustracje do “Opowiastki o staruszku i psie” stworzyła Eva Eriksson, znana i kochana w Polsce głównie dzięki niepowtarzalnej serii o Dunii.

Opowiastka o staruszku i psie – nowość o przyjaźni od Zakamarków, poleca się wszystkim przedszkolakom 🙂

tytuł: Opowiastka o staruszku i psie

tekst: Barbro Lindgren

ilustracje: Eva Eriksson

tłumaczenie: Katarzyna Skalska

wydawnictwo: Zakamarki, 2021

objętość: 28 stron

dla dzieci w wieku: 3+

cena okładkowa: 27,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz