“Pomelo podróżuje” Ramona Bădescu i Benjamin Chaud

Pomelo podróżuje

 

Uwielbiamy Pomelo od dawna. To była w zasadzie miłość od pierwszego wejrzenia. Co niesamowite, z biegiem lat, wcale nie słabnie!

U nas na blogu ten bohater występuje po raz pierwszy… może kiedyś uda nam się nadrobić zaległości 🙂 bowiem lista tytułów w serii o małym różowym słoniku jest już długa, jak jego trąba 🙂 Wydawnictwo Zakamarki od 5 lat konsekwentnie wydaje kolejne tomy.

“Pomelo podróżuje” jest najnowszą z nich, ukazała się pod koniec 2016 roku i jesteśmy przekonani, że usatysfakcjonuje wszystkich fanów Pomelo.

Otóż, w tym odcinku główny bohater postanawia udać się w Nieznane. Wyrusza więc ze swojej doniczki i odwiedzając kuchnię, czajnik z herbatą, łazienkę, skrzynkę jabłek, a nawet czubek skarpetki, odkrywa nowe miejsca. Ale nie tylko… życie go zaskoczy i pozna plemię pewnych… KARTOFLI 😀 nic wam więcej nie napiszemy, koniecznie przeczytajcie!

Jak we wszystkich opowieściach z serii, znajdziecie tu mnóstwo świetnego subtelnego humoru oraz myśli iście filozoficzne. Francuski duet autorów zawsze się sprawdza.

Nieodłączną częścią książek o Pomelo, ulubieńca rzeszy dzieci i dorosłych, są ilustracje Benjamina Chauda. Jego prace są kapitalne i już wielokrotnie o nim wspominaliśmy, między innymi przy prezentacjach książek “Wierzcie w Mikołaja” czy “Duch z butelki” .

Kilka dni temu do naszego domu zawitał też słonik w wełnianej wersji odkryty na profilu Filcowy Skrzat na Fb. Nie wiemy, co to za zdolne łapki robią rzeczy prezentowane tam, ale są niezwykłe.

Pomelo podróżuje

Pomelo podróżuje

Pomelo podróżuje

tytuł: “Pomelo podróżuje”

tekst: Ramona Bădescu

ilustracje: Benjanim Chaud

wydawnictwo: Zakamarki, 2016

objętość: 92 strony

dla dzieci w wieku: 3+

cena okładkowa: 29,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz