Niech żyje tata Alberta! Nowy Albert Albertson

Niech żyje tata Alberta! Nowy Albert Albertson

Hurrra! Niech żyje tata Alberta! Nowy Albert Albertson, dzięki staraniom wydawnictwa Zakamarki, właśnie wprowadził się na księgarniane półki!

W najnowszym odcinku Albert ma sześć lat. Chłopiec jest zmartwiony, bo już za jeden dzień są urodziny taty, a wciąż nie ma pomysłu na super prezent. Rozmowy z najbliższymi dorosłymi nic nie pomagają, ale na szczęście jego przyjaciele, Wiktor i Mika, okazują się, jak zwykle, niezastąpieni. Wspólnie, w tajemnicy przed tatą, przygotowują niespodziankę, jakiej jeszcze nie było 🙂 Każdy rodzic chciałby dostać taki prezent 🙂

Pełen ciepła i humoru odcinek poleca się każdemu przedszkolakowi 🙂

KIM JEST ALBERT ALBERTSON?

Książkowym bohaterem, który podbił serca przedszkolakom na całym świecie. Ma kilka lat, mieszka w Szwecji z tatą i kotem Puzlem Nie przez przypadek książki o Albercie są tłumaczone na kilkadziesiąt języków, a ich łączny sprzedany nakład zbliża się do (bagatela!) dziesięciu milionów egzemplarzy. W Szwecji to kultowa seria, licząca ponad trzydzieści tytułów, a pierwsza z nich została wydana ponad czterdzieści lat temu. Jej autorka i ilustratorka, Gunilla Bergström, wielokrotnie nagradzana za swoją twórczość zarówno przez gremia dorosłych jak i dziecięcych jury, została przez szwedzki rząd uhonorowana medalem Illis quorum za „nowatorską twórczość literacką i ilustratorską znakomicie ukazującą świat z dziecięcej perspektywy”.

DLACZEGO KSIĄŻKI O ALBERCIE SĄ TAK LUBIANE PRZEZ DZIECI?

Albert boryka się z tymi samymi problemami, z którymi próbuje sobie poradzić każdy przedszkolak, niezależnie od tego, w którym kraju mieszka. Dzieci, obserwując jak Albert rozrabia, kombinuje i przeżywa różne chwile w swoim życiu, utożsamiają się z nim, rozpoznają własne zachowania i emocje.

tytuł: Niech żyje tata Alberta!

tekst i ilustracje: Gunilla Bergström

tłumaczenie: Katarzyna Skalska

wydawnictwo: Zakamarki, 2021

objętość: 32 strony

dla dzieci w wieku: 3+, 6+

cena okładkowa: 24,90 zł

 

Niech żyje tata Alberta! nowy Albert Albertson to tylko czubek góry lodowej 🙂 Jeśli masz ochotę na więcej książek o Albercie, zobacz poprzednio wydany odcinek, który pokazywaliśmy tu!

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz