Plaster Czarownicy i inne baśnie – nowa książka Małgorzaty Strzałkowskiej

Plaster Czarownicy i inne baśnie - nowa książka Małgorzaty Strzałkowskiej

Do księgarń właśnie trafił… Plaster Czarownicy i inne baśnie – nowa książka Małgorzaty Strzałkowskiej z ilustracjami znanego malarza, Piotra Fąfrowicza. A to wszystko dzięki staraniom warszawskiego wydawnictwa Bajka!

Plaster Czarownicy, zbiór czternastu bajek, które można czytać ciurkiem, na wyrywki, po kolei lub decydując innym kluczem, na przykład tematycznym. Każda z nich idealnie nadaje się do przeczytania na raz… długość tekstu to taka optymalna dawka na wieczorne czytanie i wyciszenie. Bajki zawarte w tym zbiorze niosą ze sobą przesłanie… każda nieco inne. Łączy je jedna cecha… są jak plastry od dobrej wróżki… uzdrawiają świat… z zawiści, z plotek, z sąsiedzkiej nienawiści, z lenistwa, z pychy i wielu innych. Znajdziecie tu tyle dobra, ile może się zmieścić na osiemdziesięciu stronach. Każdy z tekstów dotyczy innego tematu, ale są starannie dobrane, by dotknąć szeroko pojętych problemów, z którymi mierzą się ludzie. Bohaterowie, jak przystało na baśnie, są królami, wiedźmami, krasnoludkami, smokami czy księżniczkami. Mają zaskakujące cechy i przygody.

Opowieści są pełne ciepła, humoru, mądrości, a do tego…

…każda z baśni jest inkrustowana przezabawnymi, mistrzowsko zrymowanymi, wierszykami autorki, a cała książka została zilustrowana przez Piotra Fąfrowicza.

Jeśli znacie bestsellerowy cykl książek “Zielony i Nikt” to wiecie, że nie pierwszy raz ten właśnie artysta zilustrował tekst Małgorzaty Strzałkowskiej. Duet to wprost doskonały, wzajemnie się uzupełniający!

Na wstępie napisałam, że to nowa książka Autorki, nie jest to do końca prawda i już wyjaśniam. W 2006 roku, nakładem wydawnictwa Santorski, dzisiejsza Czarna Owca, ukazał się zbiór bajek Małgorzaty Strzałkowskiej pod tym samym tytułem. Nowe wydanie nie tylko zostało poprawione i wzbogacone o nowe teksty, a otrzymało zupełnie inne ilustracje i opracowanie graficzne. Jeśli pamiętacie tamto wydanie, koniecznie porównajcie z nowym 🙂

tytuł: Plaster Czarownicy i inne baśnie

tekst: Małgorzata Strzałkowska

ilustracje: Piotr Fąfrowicz

projekt graficzny: Dorota Nowacka

wydawnictwo: Bajka, 2021

objętość: 80 stron

dla dzieci w wieku: 5+

cena okładkowa: 44,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz