Seria komiksów dla maluszków od wydawnictwa TADAM

k1

seria komiksów dla maluszków

Młode wydawnictwo Tadam zrealizowało świetny pomysł – postanowili wydać serię małych kartonowych komiksów dla naprawdę najmłodszych. Ich odbiorcami mogą być już dzieci od pierwszego roku życia.

Do tej pory ukazały się 4 pozycje, ale będzie więcej! Dzięki tej kapitalnej idei, została wypełniona nieznośna luka na naszym rynku wydawniczym.

Jesteśmy oczarowani zarówno pomysłem jak i wykonaniem i CHCEMY WIĘCEJ 😀 Uwielbiamy komiksy. Niesamowicie rozwijają młodego czytelnika, w innych obszarach niż książki tradycyjne. Komiksy w znacznie większym stopniu pobudzają dziecko do tworzenia własnych historii, kreowania swoich bohaterów i światów oraz do rysowania. Równoległe proponowanie książek ilustrowanych i komiksów jest naszym zdaniem bardzo ważne.

Ogromnym atutem serii jest nieprzypadkowy dobór autorów oraz spora różnorodność. Każdy z twórców ma bogaty dorobek, nie tylko komiksów dla dzieci. W miarę rozszerzania się serii mamy nadzieję, że będzie jeszcze ciekawiej.

Kiedy wspólnie czytamy komiks z dzieckiem, które nie potrafi jeszcze samodzielnie czytać, zawsze musimy mieć palec na posterunku, do pokazywania kogo kwestię czytamy. Tu sprawa jest uproszczona, dostosowana do potrzeb najmłodszych odbiorców. Każda strona to jeden kadr, więc maluszek się nie gubi. Ilustracje są duże, dość skąpe w szczegóły, a postaci wyraźne.

Wszystkie cztery historie są zabawne i nie pozbawione morału 🙂

“Smoczek Loczek” dwa odcinki

Smoczek Loczek

Smoczek Loczek

Mały, zielony urwis z żółtym zawijasem na czubku głowy to główny bohater dwóch książek w serii. “Smoczek Loczek. Bardzo straszna czkawka” to historia o mrożącej krew w żyłach historii o okropnych konsekwencjach niesłuchania mamy, takich jak męcząca czkawka 🙂

“Smoczek Loczek. Na ratunek księżniczce” to opowieść o pokonywaniu własnych lęków, pomaganiu innym i wspólnym działaniu. Płynie z niej wniosek, że dobro zawsze do nas wraca i to ze zdwojona siłą.

Autorem scenariusza jest Maciej Jasiński, twórca gier komputerowych oraz autor prezentowanego przez nas niedawno gamebooka “Jak wytresować Cthulhu” .

Komiks narysował Piotr Nowacki, autor sporej ilości komiksów, o którym pisaliśmy już kilkakrotnie, np. tu i tu!

ilustracja Piotr Nowacki

“Pani detektyw Sowa”

Pani Detektyw Sowa

seria komiksów dla maluszków

“Pani detektyw Sowa” to komiks Adama Święckiego. Tu poznajemy autora z zupełnie nowej strony. Główna bohaterka uwielbia zagadki i zabiera czytelnika w podróż tropem zaginionych żołędzi. Wiele zwierząt w lesie będzie trzeba przesłuchać oraz sporo miejsc odwiedzić żeby wyjaśnić wielką zagadkę. Sprawdźcie czy uda się rozwiązać zgubę z dębu!

“Mały, Duży i chmura”

seria komiksów dla maluszków

“Mały, Duży i chmura” to komiks Agaty Matraś o dwójce nietypowych przyjaciół – wielkiego zwalistego hipopotama i małej pomysłowej myszy. W tym odcinku walczą z kiepskim humorem. Wydawnictwo już zapowiedziało kolejną część ich przygód i nie możemy się doczekać! Tym razem będzie to “Mały, Duży i czary” 🙂

seria komiksów dla maluszków

seria komiksów dla maluszków

Czytacie z dziećmi komiksy? Jakie macie doświadczenia?

Reklama

Posty powiązane

Comments (3)

Fajnie, że napisaliście o komiksie. Przyznam szczerze, że nie mamy komiksu. Żadnego! Trzeba to naprawić… tylko, że nie spotkałam nic fajnego dla prawie 5-latka 😉 Pomożecie ludzie? Psotniku? Jakieś tytuły nowe, zacne i ciekawe?
Poszukam u rodziców, może moje Tytusy czy Kajki i Kokosze się znajdą…

jest mnóstwo fajnych, ale spróbujcie zacząć od Tymek i Mistrz! u nas pokazywaliśmy już dwa zbiorcze tomy. Ten komiks nie może się nie spodobać chłopakowi 🙂

Zostaw komentarz