Pociąg grozy – Feralne Biuro Śledcze

Pociąg grozy - Feralne Biuro Śledcze

W księgarniach właśnie pojawił się piąty tom serii detektywistycznej Feralne Biuro Śledcze, zatytułowany “Pociąg grozy”. To kolejna zagadka kryminalna z przymróżeniem oka dla dzieci, które dopiero szligują umiejętność samodzielnego czytania.

Ekipa detektywów z Kłopotkowa wybiera się na specjalne branżowe szkolenie w góry. Organizator  zaplanował naukę zdejmowania odcisków palców za pomocą plasteliny, tropienia złoczyńców po ciemku i wiele innych umiejętności. Nasze zuchy z Feralnego Biura Śledczego wyruszyli pociągiem, a w nim, już na początku podróży, doszło do przestępstwa! W czasie gdy kolejka wjechała do tunelu, nastąpiła awaria światła i w całkowitej ciemności ktoś zaatakował Karzimierza Kwarca, mistrza jubilera, który wiózł drogocenny ręcznie wykonany złoty grzebień na konkurs wyrobów jubilerskich.

Tą sprawą agent Czajka postanowił zająć się bez zbędnej zwłoki. Musiał rozwikłać zagadkę, zanim pociąg dojedzie do ich docelowej stacji!

Przeczytajcie koniecznie, kto wśród podejrzanych okazał się złodziejem. Wiecznei nadąsany konduktor, uczestnik wycieczki nastolatków, przestraszona pani w ciąży czy może zagraniczni turyści!

Seria Feralne Biuro Śledcze, choć ma już aż pięć odcinków, nadal zalicza się do nowości. Wydawnictwo Bajka i znany polski autor dla dzieci, tworzący tym razem pod pseudonimem Sven Jonsson, nie próżnują i dzięki ich wytężonej pracy możemy cieszyć się już pokaźną kolekcją, mamy nadzieję na więcej w 2020 roku.

Książki z tego cyklu przygotowane są dla dzieci w wieku 6-8 lat, które dopiero zaczynają przygodę z czytelnictwem. Spore litery, duże odstępy pomiędzy linijkami, kolorowe zabawne ilustracje, mnóstwo humoru i wartka akcja, sprawiają, że dzieci połykają kolejne tomy 🙂 Każda z książek kończy się sekcją aktywizującą umiejętność pisania i analizy.

Kto nie zna, niech sprawdzi Feralne Biuro Śledcze!

tytuł: Pociąg grozy

seria: Feralne Biuro Śledcze

tekst: Sven Jonsson

ilustracje: Zosia Dzierżawska

wydawnictwo: Bajka, 2019

objętość: 64 strony

dla dzieci w wieku: 6+

cena okładkowa: 29,90 zł

 

Jeśli chcesz przeczytać wywiad Psotnika z autorem to kliknij tu!, a jeśli masz ochotę dwiedzieć się więcej na temat tej serii to zapraszamy tu:

1. Zatruty spinner

2. Śliska sprawa

3. Telefon Oliwki

4. Złodziej widmo

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz