Pierwszy tom nowej serii Trollheim

Właśnie premierę miał pierwszy tom nowej serii Trollheim Tajemnica opuszczonego domu od wydawnictwa Kropka.

To niezwykle wciągająca norweska powieść fantasy, pełna nordyckiej mitologii, tajemnic i przygód, przeznaczona dla dzieci w wieku 10+.

Ta przygoda udowadnia, że warto działać razem, bo przyjaźń i współpraca potrafią zdziałać cuda. Dzieciaki mają w swych rękach los świata i tylko od nich zależy jak to wszystko się skończy.

Adam, po trudnym czasie rodzinnym, rozstaniu rodziców, problemach w szkole, przeprowadza się z mamą z Oslo do małego i z pozoru, spokojnego miasteczka Trollheim.

Niby nic tam się nie dzieje, niby na uboczu, a jednak… to właśnie tam przez ostatnie dziesięciolecia zaginęło bez śladu najwięcej dzieci.

Adam już pierwszego dnia szkoły, wraz z Tobiaszem, nowopoznanym chłopakiem – grubym okularnikiem, szkolnym pośmiewiskiem oraz Tarą, denerwującą dziewczyną z sąsiedztwa, wpada w tarapaty. A wszystko przez opuszczony dom w środku lasu i jego mroczne tajemnice.

Tara, by zrobić im na złość, znika we wnętrzu domu. Po dłuższej chwili wciąż nie wychodzi. Chłopcy muszą zdecydować czy są tchórzami czy pójdą za nią i sprawdzą co jej się stało. Najprawdopodobniej potknęła się, upadła i nie może sama wyjść, ale czy na pewno?

Czy trolle naprawdę istnieją? A jeśli tak, czy zawsze są wredne i niebezpieczne dla ludzi? Czy możliwe jest spotkanie z mitologicznymi postaciami?

Koniecznie dajcie się porwać tej niesamowitej, pełnej magii przygodzie!

Jak wspomniałam, to pierwszy tom bestsellerowej norweskiej serii. Mam nadzieję, że w Polsce przyjmie się z równie wielkim sukcesem, co w swojej ojczyźnie 🙂 Jak na prawdziwą powieść przygodową, na wyklejce znajdziecie mapę tytułowego miasteczka i najbliższych okolic 🙂

Klimatyczna okładka to zasługa Marcina Minora. Zachowana w klimacie grozy i tajemnicy, zobaczcie!

tytuł: Trollheim. Tajemnica opuszczonego domu

seria: Trollheim

tekst: Arne Lindmo

ilustracja na okładce: Marcin Minor

wydawnictwo: Kropka, 2024

160 stron

dla dzieci w wieku: 10+

cena okładkowa: 44,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz