r1

rr1

Dzieciaki uwielbiają wielkie robale, a ja uwielbiam jak angielskie słówka wchodzą im do głów w trakcie zabawy 🙂

“Big Book of Big Bugs” od brytyjskiej oficyny Usborne to duża kartonowa książka, która oprócz tradycyjnych stron, ma dodatkowo w środku 4 wielgachne rozkładane plansze.

Znajdziecie tu przeróżne owady, od niesamowitych insektów większych od waszej ręki, do gigantycznych pająków ogromnych jak półmisek. Jest też kilka najmniejszych owadów na świecie.

Ilustracje są szczegółowe i dość realistyczne. Można przyjrzeć się owadom jak przez szkło powiększające, włoskom na nogach pająka, a nawet zajrzeć do środka mrowiska i podziwiać jak misternie jest zorganizowane.

Znajdziecie tu mnóstwo ciekawostek dotyczących owadów. Każda rozkładówka została poświęcona innemu tematowi. Jedna z nich jest o najbardziej niebezpiecznych robalach naszego globu, inna o rekordach w owadzim świecie.

Czy wyobrażacie sobie, że najcięższa ćma waży mniej więcej tyle, co skromna pomarańcza? AAAAAAAAAAAAA

Czy wiecie, który owad może lecieć z prędkością 144 km/h?

Jest też taki, który potrafi pchać przedmiot ponad 1000 razy cięższy od niego samego. To tak jakby człowiek pchał dwupoziomowy londyński autobus!

Są tu rozkładówki poświęcone niesamowitym skrzydłom, rekordom w ilości nóg, owadzim kameleonom, wielkim żukom i owadom, które żyją w naprawdę gigantycznych skupiskach.

Okazuje się, że wśród owadów występują również bardzo opiekuńczy rodzice! Afrykański skorpion cesarski nosi swoje dzieci na plecach, żeby zapewnić im bezpieczeństwo 🙂

Bardzo inspirująca jest! Świetna pozycja, żeby rozbudzić u dziecka ciekawość świata. Owady to przecież fascynująca, najliczniejsza grupa zwierząt. Dobrze, że w naszej szerokości geograficznej możemy podziwiać większość z tych największych i najstraszniejszych tylko w książkach.

Jedynym niedopatrzeniem tu, jest brak jakiejkolwiek informacji o psotnikach. Choć występują w 1000 gatunków, autorzy nic o nich nie wspomnieli 😛

r3

r2

rr2

rr4

rr5

r6

tekst Emily Bone

ilustracje Fabiano Forin

Wydawnictwo Usborne Publishing

16 stron

można kupić w księgarni Bookids.pl tu!

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz