Najpiękniejsza na świecie książka dla dzieci o Układzie Słonecznym

Właśnie ukazała się w języku polskim najpiękniejsza na świecie książka dla dzieci o Układzie Słonecznym Wokół Słońca Nasze miejsce w kosmosie autorstwa Ainy Bestard. Jak wszystkie książki tej artystki w Polsce, tę też trzymamy w łapkach dzięki staraniom warszawskiego wydawnictwa Tatarak 🙂

Aina Bestard jest niezwykłą autorką, a jej dzieła – piękne, mądre, nietuzinkowe, zaskakujące… Wszystkie jej książki łączą w sobie walory publikacji popularnonaukowych oraz albumów ze sztuką. Stało się to możliwe dzięki niezwykłemu połączeniu multidyscyplinarnych talentów, a artystka sama o sobie napisała tak:

Mój dziadek był świetnym rysownikiem, mój ojciec jest antropologiem, a mama artystką. Jestem małym kawałkiem z nich wszystkich.

 

Znakiem szczególnym wszystkich książek Ainy Bestard jest ich wyjątkowa szata graficzna, która wykorzystuje nie tylko absolutnie obłędne, nawiązujące swoją stylistyką do starych rycin, grafiki, ale również zabawę fakturami, gramaturą papieru, foliami czy też wycinankami laserowymi. Artystka eksperymentuje, sprawia, że jej książki zaskakują, ciekawią, zachwycają.

Kolejny raz, po Co kryje nocne niebo, autorka zabiera czytelnika w niesamowitą podróż do gwiazd… tym razem po fascynujących zakątkach Układu Słonecznego. A wierzcie mi… dzieję się tam rzeczy niezwykłe.

Podobno we wszechświecie istnieje co najmniej 100 miliardów galaktyk. Wyobrażam sobie jakim wyzwaniem musiałby być dobór tematów przedstawionych na kartach tej książki, gdyby nie ograniczenie do naszego Układu Słonecznego. Na każdej rozkładówce znajdują się arcyciekawe informacje i ciekawostki o tym gdzie jesteśmy, jak to się zaczęło, o planetach, ich orbitach i oczywiście o Słońcu.

Zapewniam Was, że nikt nie oprze się tej publikacji. To serio najpiękniejsza na świecie książka dla dzieci o Układzie Słonecznym. Zobaczcie sami!

tekst: Dr. Antonio Hales

ilustracje: Aina Bestard

tłumaczenie: Karolina Jaszecka

wydawnictwo: Tatarak, 2022

objętość: 78 stron

dla dzieci w wieku: 9+

cena okładkowa: 89 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz