Czytamy sylabami – nowa seria do nauki czytania dla dzieci 6+

Czytamy sylabami - nowa seria do nauki czytania dla dzieci 6+

Czytamy sylabami to nowa seria do nauki czytania dla dzieci 6+. Dzięki wydawnictwu Debit możemy cieszyć się aż trzema odcinkami i już wiadomo, że będzie ich więcej!

Dwa tygodnie zalecanej izolacji, które są przed nami, można z powodzeniem wykorzystać na zajęcia edukacyjne w domu 🙂 Czemu nie potrenować z dzieckiem samodzielnego czytania?

Czytanie sylabami to jedna z najpopularniejszych metod nauki czytania. Polega na tym, że dzieci odczytują całe sylaby, nigdy pojedyńcze spółgłoski. W mowie nikt przecież nie słyszy spółgłosek wymawianych oddzielnie. Dla dzieci w wieku przedszkolnym zrozumienie, że słowa są zbudowane z sylab jest dużo prostsze, niż tradycyjne literowanie.

Książki do nauki czytania sylabami są specjalnie do tego przygotowane. Teksty składające się z krótkich i prostych wyrazów podzielone są na sylaby, a te są wydrukowane w dwóch, naprzemiennie występujących, kolorach.

Nowa seria Czytamy sylabami charakteryzuje się nie tylko specjalnie przygotowanym tekstem, ale jej wielkimi atutami sa… niewielka objętość, śliczna zakładka do książki, którą można wyciąć z każdego egzemplarza, bardzo ciekawe, aktualne tematy, humorystyczny charakter opowieści i lekkie, dowcipne ilustracje korespondujące z tekstem. Autorki zadbały o każdy szczegół, by ksiązki nie były tylko przydatnym materiałem edukacyjnym, ale też interesującą lekturą dla najmłodszych. Ich wspólnym celem jest udzielić podpowiedzi dzieciom, jak rozwijać się szczęśliwie i zdrowo.

Autorką tekstów w serii jest Elisenda Roca, hiszpańska dziennikarka, pisarka i reżyserka teatralna, a ilustratorką Cristina Losantos, która podobno kiedyś chciała zostaćśpiewaczką operową 🙂

Przechodzę zatem do prezentacji trzech odcinków nowej serii Czytamy sylabami 🙂

KUPISZ MI?

To opowieść o trójce rodzeństwa, Franku, Maksie i Zuzi. Ich rodzice pracują w księgarni i skutecznie zaszczepili w swoich pociechach miłość do książek. Cała trójka mnóstwo czasu spędza na czytaniu i każdy ma swoije ukochane lektury, które zna na pamięć. Dzieci świetnie się dogadują i lubią się ze sobą bawić 🙂

Niestety sytuacja zmienia się, gdy pewnego dnia Maks zaczyna pragnąć nowych zabawek… wystarczy drobna paczka kart lub małe naklejki. Jest niezadowolony, gdy rodzice nie chcą spełnić jego zachcianki.

Sprawdźcie koniecznie, do czego doprowadza nowa fascynacja chłopca!

Ale smrodek!

W tym odcinku poznajemy inne rodzeństwo. Tym razem to Ula, Janek i Staś, którzy nie lubią sprzątać, a wody i mydła unikają jak ognia. Kierują się zasadą, że “częste mycie skraca życie” i nic sobie nie robią z tego, że ciągnie się za nimi smrodek. Wśród rówieśników nie ciesza się popularnością, nikt przecież nie lubi przebywac w towarzystwie brudasów 🙂

Pewnego dnia do akcji wkracza dyrektor szkoły. Ma zamiar nauczyć dzieciaki podstaw higieny i zapewnić im akceptację wśród innych uczniów szkoły.

Jak myślicie? Czy mężczyzna poradzi sobie z trójką dzieciaków? 🙂 Przeczytajcie koniecznie!

On-off

W tym odcinku, jak się zapewne domyślacie, na warsztat został wzięty problem nadużywania telefonów komórkowych. Trójka przyjaciół, którzy spędzają razem każdą wolną chwilę i co roku wspólnie urządzają przyjęcie urodzinowe, pewnego dnia przeżywają kryzys. Jeden z nich, Tomek, otrzymał w prezencie urodzinowym od taty, swój pierwszy telefon. Chłopiec w mgnieniu oka uzależnił się od sprzętu. Przestał interesować się zabawami z przyjaciółmi, którym zaczął doskwierać nowy sposób na spędzanie wolnego czasu kolegi.

Czy uda im się coś zaradzić na uzależnienie przyjaciela? Sprawdźcie sami!

Czy znacie inne świetne książki do sylabowego nauki czytania?

Polecajcie tytuły warte uwagi w komentarzach!

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz